fot. z archiwum autorki

„Muzyczne czwartki” w Krajeńskim Ośrodku Kultury

Dzięki programowi "Kultura w drodze" w obiektach Krajeńskiego Ośrodka Kultury w Krajence mógł odbyć się cykl koncertów zatytułowanych "Muzyczne Czwartki", w ramach których wystąpił Dawid Krzyk.

Pierwszy z cyklu koncertów miał  wydźwięk dość patetyczny i prócz utworów z mało znanej płyty Czesława Niemena z tekstami Cypriana Kamila Norwida, w jego programie znalazły się też standardy takie jak „Nie wiem czy to warto” czy „Dziwny jest ten świat”. Wraz Dawidem Krzykiem wśród wykonawców wystąpił także Stanisław Ogorzałek, znany między innymi z albumu Idee Super Fixe.

 

Drugi koncert z cyklu „Muzycznych Czwartków” stanowił  solowy popis Dawida Krzyka. Artysta wykonał kilkanaście rockowych ballad m.in. covery utworów „Pocztówka z kosmosu” Korteza i „Ziemia planeta ludzi” z repertuaru RLO. Koncert został zaprezentowaliśmy online w standardzie czarno białej animacji.

W kolejnej, trzeciej już odsłonie „Muzycznych Czwartków” zaprezentował się „Romantyczny Duet” Maya Thomas – Dawid Krzyk. Wybór nostalgicznych tekstów był nieprzypadkowy, nie zabrakło też muzycznych przebojów polskich i zagranicznych. Maya Thomas – finalistka telewizyjnego show „Mam talent” przy akompaniamencie Dawida Krzyka zaśpiewała utwory z repertuaru Agnieszki Osieckiej, Kayah, Anity Lipnickiej, Kwiatu Jabłoni, ale też Rod’a Stewart’a i Lady Gagi.

 

Dawid Krzyk, fot. z archiwum autorki

Dawid Krzyk, fot. z archiwum autorki

Koncert czwarty odbył się z udziałem duetu: Dawid Krzyk i basista Kamil Pawlicki. Zaprezentowane zostały tu wyjątkowe, choć mniej znane utwory rocka lat 80. i 90. XX wieku. Wydarzenie rozpocząło się od coveru piosenki „Umrzeć z miłości” zespołu Myslowitz a zakończyło na autorskiej interpretacji utworów amerykańskiego zespołu R.E.M.

Ostatni koncert odbył się pod znakiem autorskich piosenek Dawida Krzyka, które znajdą się jego najnowszym albumie. Było to znakomite ukoronowanie „Muzycznych Czwartków”. W trakcie spotkania wybrzmiały utwory jak „Anielski trzepot”, „Śmierć” czy oniryczna „Ballada Wędrowca”. 

 

 

Dawid Krzyk – laureat Międzynarodowego Festiwalu Młodych Talentów NIEMEN NON STOP. W 2013 roku wraz ze Stanisławem Ogorzałkiem wydał dwupłytowy album Idee Super Fixe w hołdzie Czesławowi Niemenowi. W 2015 roku artyści trafili do prestiżowego czasopisma muzycznego Lizard, w którym zrecenzowano ich autorską płytę Per Aspera ad Astra. Płyta stanowi odwołanie do legendarnego albumu Idée fixe Czesława Niemena.

 

Projekt „Muzyczne czwartki” Małgorzaty Modrak został zrealizowany w ramach programu „Kultura w drodze” przygotowanego przez Departament Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Założeniem programu było, żeby artyści i animatorzy kultury realizowali projekty artystyczne i edukacyjne, adresowane do mieszkańców tych miejscowości regionu, które oddalone są od wielkomiejskich centrów kultury.

O innych projektach „Kultury w drodze” przeczytasz:  tutaj

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0