fot. redakcja

Potargujmy się towarzysko

„Nocny Targ Towarzyski powstał dla wszystkich – mamy tu Niedzielny Relaks Towarzyski z zabawami dla małych dzieci, piątkowo-sobotnie imprezy i koncerty dla nieco większych, a i czasem odwiedzi nas 80-letnia DJ WIKIA. Każdy tu znajdzie coś dla siebie!” – zapewniają Mateusz Łuczyński i Bartosz Grochowski, organizatorzy NTT na poznańskim Łazarzu.

KUBA WOJTASZCZYK: Kiedy pojawiła się idea Nocnego Targu Towarzyskiego?

MATEUSZ ŁUCZYŃSKI I BARTOSZ GROCHOWSKI: Pomysł kiełkował w naszych głowach od dawna – sami szukaliśmy miejsca w Poznaniu, które będzie inne niż te, oferowane przez Stary Rynek i okolice centrum. Brakowało też nam rozwiązania, które łączyłoby ideę spędzania wolnego czasu ze znajomymi, odkrywania nowych smaków i relaksu w niekonwencjonalnym miejscu.

 

Czy inspirowaliście się podobnymi miejscami na świecie?

Przede wszystkim inspirowaliśmy się azjatyckimi marketami, które są popularnym sposobem spędzania wolnego czasu w Tajlandii czy Wietnamie. Energii dostarczyły nam także wizyty na jedzeniowych targach m.in. w Londynie, Amsterdamie czy Berlinie. Totalny luz, dużo dobrego jedzenia, rozmów, alkoholu i brak spiny – postanowiliśmy przenieść więc ten klimat do Poznania.

 

Dlaczego wybraliście starą pokolejową przestrzeń na Łazarzu? 

Łazarz nie należy do popularnych wśród Poznaniaków dzielnic, jednak my postawiliśmy sobie za cel odświeżenie jego wizerunku i przeniesienie środka atrakcyjności właśnie z centrum w nieco odległe rejony Kolejowej. Nie obawialiśmy się niczego, bo… głęboko wierzyliśmy i wierzymy w to miejsce! Dostajemy mnóstwo wiadomości od mieszkańców pobliskich terenów, którzy dziękują nam za stworzenie NTT – dzięki naszym weekendom znaleźli miejsce do spędzania wspólnego czasu. Piszą to także osoby w różnym wieku, co totalnie nas cieszy! Nocny Targ Towarzyski powstał dla wszystkich – mamy tu Niedzielny Relaks Towarzyski z zabawami dla małych dzieci, piątkowo-sobotnie imprezy i koncerty dla nieco większych, a i czasem odwiedzi nas 80-letnia DJ WIKIA. Każdy tu znajdzie coś dla siebie!

 

Macie doświadczenie w prowadzeniu lokali Falla i Źródło. Chcieliście bardziej wyjść „do ludzi”?

Poznań to miejsce, w którym można naprawdę jeszcze wiele zdziałać. Zamarzyło nam się nocne miejsce, w którym będziemy mogli zebrać wszystko, co najfajniejsze – znanych i debiutujących muzyków, energetycznych DJów, najlepsze restauracje z miasta, nowo powstające projekty gastronomiczne i znane foodtrucki.

 

Jak wpisujecie się w mapę imprezowo-kulturalną Poznania? Co, prócz miejsca, was na niej wyróżnia?

Niekonwencjonalna lokalizacja, współpraca ze świetnymi muzykami z różnorodnych środowisk, otwarcie na nowe pomysły, ogromna oferta gastronomiczna, dzięki której wielu gości odkryło nowe smaki & knajpy, niepowtarzalny klimat z pociągami w tle, otwartość na zwierzęta i bliska komunikacja z odwiedzającymi (ankiety do gości, aktywne SM).

 

Mimo że w nazwie miejsca pojawia się słowo „nocny”, nie stawiacie tylko na takie imprezy. Co jeszcze proponujecie?

Oprócz Niedzielnego Relaksu Towarzyskiego, na który zapraszamy rodziny z dziećmi i animatorki, od przyszłego weekendu startujemy z Letnią Strefą Towarzyską.

 

Jak budujecie harmonogram? Kto może nawiązać z wami współpracę, komu oferujecie waszą przestrzeń?

Harmonogram opieramy głównie na dwóch filarach: jedzenie i muzyka, ale jesteśmy także mega otwarci na inne, niekonwencjonalne akcje. W czerwcu odbył się u nas Targ Sztuki, oferujący produkty od lokalnych rzemieślników, organizowaliśmy także warsztaty ceramiczne. W nadchodzącą niedzielę odbędą się także Targi Vintage MESH, a w planach mamy jeszcze więcej. Jeśli macie jakiś pomysł na event na terenie NTT, zachęcamy wszystkich do kontaktu z nami poprzez wiadomość prywatną na Facebooku lub maila: h.towarzyska@gmail.com.

 

Na jakie wakacyjne wydarzenia Nocnego Targu Towarzyskiego najlepiej zwrócić uwagę?

Jednym z największych newsów wakacji na NTT jest otwarcie nowej przestrzeni obok Targu na terenie parkingu. Zamontujemy tam basen, leżaki, stworzymy miasteczko foodtrucków i umieścimy tor do skima. Letnia Strefa Towarzyska będzie otwarta od wtorku do niedzieli, w ciągu dnia będzie można przyjść z przyjaciółmi pochillować i znaleźć nieco odpoczynku latem w mieście. Do tego będziemy z pewnością kontynuować nasze jedzeniowe weekendy tematyczne. Po edycji #FOODSHARING, podczas której nasi wystawcy przygotowali specjalne dania do jedzenia w grupie, tym razem inspirujemy do serwowania dań prosto z Berlina, Barcelony i innych miast, które kochamy za doskonałe jedzenie i niepowtarzalną energię.

O wszystkich nadchodzących eventach będziemy na bieżąco informować na naszym fanpage’u na Facebooku. Zachęcamy do obserwowania!

 

Nocny Targ Towarzyski znajduje się na ulicy Kolejowej 23 w Poznaniu.

 

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0