fot. Materiały organizatora

Poznań (dla) zakochanych

W pięknie odnowionym holu siedziby Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury na ul. Prusa 3, powstała nowa klimatyczna przestrzeń do prezentowania wystaw fotograficznych.

Uroczyste otwarcie nowej galerii nastąpiło 11 lutego.

 

Na wystawie są prezentowane oryginalne zdjęcia Bogdana Konopki – jednego z najważniejszych polskich fotografów.

Był on jednym z głównych twórców nurtu tzw. fotografii elementarnej. Jego prace znajdują się w licznych prestiżowych kolekcjach, m.in.: Centrum Pompidou w Paryżu, Muzeum Narodowym w Mińsku, Muzeum Narodowym we Wrocławiu, Muzeum Regionalnym w Cassel, Muzeum Elizejskim w Lozannie, czy Centrum Fotografii w Nicei. Przez wiele lat mieszkał i tworzył we Francji, ale na stałe współpracował z polskimi pismami o sztuce: „Format” i „Kwartalnik Fotografia”. O artyście i jego związkach z „Kwartalnikiem Fotografia” opowie podczas wernisażu wydawca Kwartalnika, kurator wystawy – Waldemar Śliwczyński.

 

W związku z obostrzeniami epidemicznymi w wernisażu otwierającym galerię mogło uczestniczyć niewiele osób, ale wszyscy zainteresowani sztuką fotograficzną Bogdana Konopki będą mogli oglądać wystawę od 12 lutego do 10 marca br. w godzinach pracy WBPiCAK.

Zaproszenie, WBPiCAK, wystawa prac Bogdana Konopki

Zaproszenie, WBPiCAK, wystawa prac Bogdana Konopki

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy w galerii WBPiCAK na ul. Prusa 3 w Poznaniu.

Quest „Poznań (dla) zakochanych” – 7 – 14 lutego 2021 r.

Z okazji obchodów Międzynarodowego Tygodnia Małżeństw oraz Walentynek pod patronatem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury powstał quest „Poznań (dla) zakochanych”.

 

Widok z ul. Świętosławskiej na Farę, fot. Aleksandra Waraczyńska

Widok z ul. Świętosławskiej na Farę, fot. Aleksandra Waraczyńska

Uczestnicy gry spacerując po Starym Rynku i jego okolicach poznają przeróżne miłosne historie, jakie miały miejsce w Poznaniu na przestrzeni dziejów. Będzie więc o romantycznych związkach, o zdradzie, morderstwie, miłości szczęśliwej i tej bez happy endu.

Kim byli bohaterowie tych historii, dowiedzą się wszyscy, którzy wezmą w zabawie. Z pewnością będzie ciekawie! 

 

Informacje praktyczne:

Gra będzie dostępna w okresie od 7 do 14 lutego. Udział w niej jest bezpłatny, nie wymaga wcześniejszych zapisów ani rejestracji. Aby rozwiązać quest wystarczy skorzystać z bezpłatnej aplikacji mobilnej Questy-Wyprawy Odkrywców, przygotowanej przez Krzysztofa Szustkę – Fundacja Calamita lub pobrać i wydrukować ulotkę z tekstem gry z tej strony.  Po drodze uczestnicy rozwiązują zadania i zagadki, a na końcu docierają do miejsca, gdzie została ukryta skrzynia skarbów z tajemniczą pieczęcią. Czas trwania gry wynosi ok. 50 minut. Więcej informacji dotyczącej gry można uzyskać pod nr telefonu: 61 66 40 865.

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0