fot. Magdalena Adamczewska

Radziwiłłowie zapraszają po raz czwarty!

19 maja 2023 roku mija termin składania zgłoszeń do programu pt. „Goście Radziwiłów”. Celem naboru jest wyłonienie 15 osób, twórców literatury lub tłumaczy, którzy będą pracować nad utworami literackimi lub tłumaczeniami w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie.

Wybór miejsca nie jest przypadkowy. Pałac w Antoninie wielokrotnie witał w swoich progach artystów reprezentujących różne dziedziny sztuki. Sam gospodarz – książę Antoni Radziwiłł – rysował i grał na wiolonczeli. Był też koneserem sztuki.

 

Poznał się między innymi na wybitnym talencie Fryderyka Chopina. Kompozytor był dwa razy gościem antonińskiego pałacu.

W lipcu, sierpniu i wrześniu 2023 Pałac Radziwiłłów otworzy się dla osób związanych z Wielkopolską, które piszą lub tłumaczą literaturę i mają już na swoim koncie pierwsze publikacje.

 

Celem Programu „Goście Radziwiłłów” jest wsparcie tych osób – twórców i tłumaczy literatury.

Fryderyk Chopin - Pałac Radziwiłłów w Antoninie, fot. Magdalena Adamczewska

Fryderyk Chopin – Pałac Radziwiłłów w Antoninie, fot. Magdalena Adamczewska

Utwory, które powstaną, lub zostaną przetłumaczone, muszą się mieścić w zakresie szeroko pojętej fikcji literackiej. Mogą to być powieści, opowiadania, eseje, felietony, sztuki teatralne, zbiory poezji, literatura dziecięca i młodzieżowa.

Zapraszamy kolejny raz w gościnę do Radziwiłłów z przekonaniem, że wnętrza pałacu, w którym kwitło życie towarzyskie i artystyczne XIX-wiecznej Wielkopolski, staną się dla jego tegorocznych gości dodatkową inspiracją.

 

 

 

Jest to czwarta edycja Programu pt. „Goście Radziwiłłów”, który w całości jest finansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

 

Po wszystkie szczegóły dotyczące programu zapraszamy tutaj:

REGULAMIN

ZGŁOSZENIE

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
2
Świetne
Świetne
13
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0