fot. Magdalena Adamczewska

Radziwiłłowie znów zapraszają!

30 maja 2021 roku mija termin składania zgłoszeń do programu pt. „Goście Radziwiłów”. Celem naboru jest wyłonienie 16 osób, twórców literatury lub tłumaczy, którzy będą pracować nad utworami literackimi lub tłumaczeniami w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie.

Wybór miejsca nie jest przypadkowy. Pałac w Antoninie wielokrotnie witał w swoich progach artystów reprezentujących różne dziedziny sztuki. Sam gospodarz – książę Antoni Radziwiłł – rysował i grał na wiolonczeli. Był też koneserem sztuki.

 

Poznał się między innymi na wybitnym talencie Fryderyka Chopina. Kompozytor był dwa razy gościem antonińskiego pałacu.

W sierpniu i październiku 2021 Pałac Radziwiłłów otworzy się dla osób związanych z Wielkopolską, które piszą lub tłumaczą literaturę polską na języki obce i mają już na swoim koncie pierwsze publikacje.

 

Celem Programu „Goście Radziwiłłów” jest wsparcie tych osób – twórców i tłumaczy literatury.

Fryderyk Chopin - Pałac Radziwiłłów w Antoninie, fot. Magdalena Adamczewska

Fryderyk Chopin – Pałac Radziwiłłów w Antoninie, fot. Magdalena Adamczewska

Utwory, które powstaną, lub zostaną przetłumaczone  muszą się mieścić w zakresie szeroko pojętej fikcji literackiej. Mogą to być powieści, opowiadania, eseje, felietony, sztuki teatralne, zbiory poezji, literatura dziecięca i młodzieżowa.

Zapraszamy w gościnę do Radziwiłłów z przekonaniem, że wnętrza pałacu, w którym kwitło życie towarzyskie i artystyczne XIX-wiecznej Wielkopolski, staną się dla jego tegorocznych gości dodatkową inspiracją.

 

 

 

Jest to druga edycja Programu pt. „Goście Radziwiłłów”, który w całości jest finansowany  ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Latem ubiegłego roku, w trakcie jego edycji pilotażowej, w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie pracowało twórczo pięć osób. W efekcie powstały zróżnicowane w charakterze utwory literackie: tom wierszy, książka dla dzieci, oraz powieści – obyczajowa, podróżnicza i historyczna, które są wykorzystywane jako materiały promujące region.

 

Po wszystkie szczegóły dotyczące programu zapraszamy tutaj:

 

Regulamin

Zgłoszenie