Radia naszych dziadków

Muzeum Okręgowe w Koninie - Spichlerz zaprasza na wystawę czasową pt. „Radia naszych dziadków”. Jest to swoista podróż po historii radia i radiofonii.

Podzielona na kilka sekcji ekspozycja prezentuje zbiory kolekcjonerskie konińskiego znawcy i hobbysty Mariusza Dziubczyńskiego, który od kilkunastu lat zawodowo zajmuje się tematyką radiotechniczną oraz naprawą i odnawianiem starych odbiorników radiowych.

Na wystawie, poza dawnymi radiami, prezentowane są również zabytkowe przyrządy pomiarowe używane w elektrotechnice, czy słuchawki wykorzystywane do urządzeń telefonicznych, telegraficznych i radiowych, a także odbiorniki lampowe, kryształkowe (detektorowe) oraz głośniki radiowe. 

 

Na ekspozycji można nie tylko zobaczyć radioodbiorniki z lat 20. i 30. ubiegłego wieku, ale też posłuchać fragmentów przedwojennych utworów.

Wystawę wzbogacają przedwojenne gramofony pochodzące ze zbiorów Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości w Poznaniu. Całość ekspozycji dopełniają mapy zasięgów, oryginalne dokumenty oraz ulotki reklamowe.

 

Zapraszamy  na sentymentalną podróż wśród dawnych dźwięków wydobywających się z przedwojennych odbiorników.

 

Wystawa czynna do 26 czerwca 2021 roku.

 

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0
D
Kontrast Wyłącz ruch