Zamieniam się w słuch #153 – Na czym polega praca konsultantki scen intymnych w teatrze? Agnieszka Różańska
Martyna Nicińska Zamieniam się w słuch #149 – opowieść o Poznaniu przełomu XIX i XX wieku Czym były kwartalne przeprowadzki? Jaka zabudowa dominowała na Chwaliszewie? Na czym polegała gra w diabolo?
Martyna Nicińska Zamieniam się w słuch – #148 Ewa Kraskowska: „Ksiądz Kaingba, mój dziadek” „Ksiądz Kaingba, mój dziadek” to pełna ciepła i szczerości historia rodziny profesor Ewy Kraskowskiej, literaturoznawczyni na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.
Martyna Nicińska Zamieniam się w słuch #147 – Cholewczyńska-Derwich: wszechstronna artystka w cieniu męża Stefania Daniela Cholewczyńska-Derwich (1929-2016) zostawiła po sobie bogaty zbiór projektów mebli, rysunków, obrazów oraz pokaźne archiwum dokumentujące artystyczne życie Poznania w PRL-u.
Martyna Nicińska Zamieniam się w słuch #146 – Patrycjusz Tomaszewski: Chemia, Humbak i kręgle Jak to się stało, że chemik wypłynął na głębokie wody literatury dziecięcej? Jakiego dźwięku nie usłyszał w radiu? Czego brakowało mu w wierszach Tuwima i Brzechwy? Na czym, jego zdaniem polega fenomen głosu Krystyny Czubówny? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z człowiekiem-orkiestrą!
Martyna Nicińska Zamieniam się w słuch #145 – Agnieszka Budnik o książkach 2021 roku Jakie książki 2021 roku zasługują na zapamiętanie? Jak Agnieszka Budnik szuka dobrych tytułów? Czy zdarza się jej porzucać książki, nie dobrnąć do ich końca?
Martyna Nicińska Zamieniam się w słuch #144 – Koszary Kultury Na styku dwóch poznańskich dzielnic: Grunwaldu i Łazarza, na terenie dawnych wojskowych koszar powstało nowa przestrzeń „twórczego fermentu”. W Koszarach Kultury przez całe lato można było obejrzeć film „pod chmurką”, zagrać w badmintona czy wziąć udział w warsztatach z tworzenia roślinnych zabawek.