Dodatek Kultury u Podstaw 3/2021

Dodatek Kultury u Podstaw pt. „Za kulisami kultury” poświęcony jest programowi realizowanemu w Departamencie Kultury UMWW, którego celem jest pomoc finansowa dla gmin województwa wielkopolskiego, na terenie których działają samorządowe ośrodki kultury. Dofinansowaniem zostaną objęte remonty lub inwestycje poprawiające warunki funkcjonowania tych obiektów.

Redakcja dodatku: Departament Kultury UMWW

Dodatek Kultury u podstaw 2/2021

Dodatek Kultury u Podstaw pt. „Kultura dobrze zaprogramowana” poświęcony jest programom realizowanym w Departamencie Kultury UMWW, służącym wsparciu oraz promocji działań wielkopolskich twórców i animatorów kultury.

Redakcja dodatku: Departament Kultury UMWW

Dodatek Kultury u podstaw 1/2021

Dodatek Kultury u Podstaw pt. „Wyprawy w Wielkopolskę” poświęcony jest wydanej przez Departament Kultury UMWW książce pt. „Arbuz i Pchełka czyli wielkie wyprawy w Wielkopolskę”. Jej autorką jest Malina Prześluga, a zilustrowała ją Alicja Kocurek.

Redakcja dodatku: Departament Kultury UMWW

Arbuz i Pchełka czyli wielkie wyprawy w Wielkopolskę

Zapraszamy do lektury wyjątkowej książki, którą Malina Prześluga napisała, a Alicja Kocurek przepięknie zilustrowała  – z myślą o najmłodszych czytelnikach.

Dodatek Kultury u podstaw 6/2020

Dodatek Kultury u Podstaw pt. „Kultura w drodze” poświęcony jest projektom zrealizowanym w ramach programu „Kultura w drodze”.

Redakcja dodatku: Departament Kultury UMWW

Dodatek Kultury u Podstaw 05/2020

Dodatek Kultury u Podstaw pt. „Wielkopolska inwestuje w kulturę” poświęcony jest inwestycjom w wielkopolskich instytucjach kultury. 

Redakcja dodatku: Departament Kultury UMWW

Dodatek Kultury u Podstaw 04/2020

Dodatek Kultury u Podstaw pt. „Tak brzmi Wielkopolska” poświęcony jest różnorodnym zjawiskom muzycznym w regionie.

Redakcja dodatku: Departament Kultury UMWW

Dodatek Kultury u Podstaw 03/2020

Dodatek Kultury u Podstaw pt. „Inne życie kultury” poświęcony jest funkcjonowaniu kultury w czasach pandemii.

Redakcja dodatku: Departament Kultury UMWW

Dodatek Kultury u Podstaw 02/2020

Dodatek Kultury u Podstaw pt. „Czytaj dalej!” poświęcony jest literaturze – publikacjom i innym zjawiskom literackim z naszego regionu. 

Redakcja dodatku: Departament Kultury UMWW

Dodatek Kultury u Podstaw 01/2020

Dodatek Kultury u Podstaw pt. „Wielkopolska Tańczy” poświęcony jest w całości sztuce tańca, a przede wszystkim szczególnej instytucji służącej jej rozwojowi – Polskiemu Teatrowi Tańca, finansowanemu przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Redakcja dodatku: Departament Kultury UMWW

Wielkopolska organiczna. Reportaże o sztuce pracy

Zachęcamy do lektury wyjątkowego zbioru reportaży. Teksty powstały w ramach warsztatów zorganizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Ich uczestnicy zmierzyli się z ideą pracy organicznej. Bohaterami reportaży stali się nie tylko dziewiętnastowieczni tytani pracy organicznej, działający w wielkopolskich miastach, miasteczkach i wsiach. Autorom tekstów prezentowanych w tym tomie, praca organiczna jawiła się bowiem nie tylko jako idea sprzed ponad stu lat, ale potrafili dostrzec ją także w codziennym wysiłku współczesnych Wielkopolan.

Dodatek Kultury u Podstaw 05/2019

Dodatek Kultury u Podstaw „Sztuki wizualne / Wielkopolska” to przegląd wybranych wartościowych zjawisk w dziedzinie malarstwa, grafiki, ilustracji czy designu w naszym regionie.

 

Redaktor prowadząca: Barbara Kowalewska

Redakcja: Jarosław Borowiec, Karol Francuzik

D
Kontrast Wyłącz ruch