Dodatek Kultury u Podstaw 04/2020

Dodatek Kultury u Podstaw pt. „Tak brzmi Wielkopolska” poświęcony jest różnorodnym zjawiskom muzycznym w regionie.

Redakcja dodatku: Departament Kultury UMWW

Dodatek Kultury u Podstaw 03/2020

Dodatek Kultury u Podstaw pt. „Inne życie kultury” poświęcony jest funkcjonowaniu kultury w czasach pandemii.

Redakcja dodatku: Departament Kultury UMWW

Dodatek Kultury u Podstaw 02/2020

Dodatek Kultury u Podstaw pt. „Czytaj dalej!” poświęcony jest literaturze - publikacjom i innym zjawiskom literackim z naszego regionu. 

Redakcja dodatku: Departament Kultury UMWW

Dodatek Kultury u Podstaw 01/2020

Dodatek Kultury u Podstaw pt. „Wielkopolska Tańczy” poświęcony jest w całości sztuce tańca, a przede wszystkim szczególnej instytucji służącej jej rozwojowi – Polskiemu Teatrowi Tańca, finansowanemu przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Redakcja dodatku: Departament Kultury UMWW

Wielkopolska organiczna. Reportaże o sztuce pracy

Zachęcamy do lektury wyjątkowego zbioru reportaży. Teksty powstały w ramach warsztatów zorganizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Ich uczestnicy zmierzyli się z ideą pracy organicznej. Bohaterami reportaży stali się nie tylko dziewiętnastowieczni tytani pracy organicznej, działający w wielkopolskich miastach, miasteczkach i wsiach. Autorom tekstów prezentowanych w tym tomie, praca organiczna jawiła się bowiem nie tylko jako idea sprzed ponad stu lat, ale potrafili dostrzec ją także w codziennym wysiłku współczesnych Wielkopolan.

Dodatek Kultury u Podstaw 05/2019

Dodatek Kultury u Podstaw „Sztuki wizualne / Wielkopolska” to przegląd wybranych wartościowych zjawisk w dziedzinie malarstwa, grafiki, ilustracji czy designu w naszym regionie.

 

Redaktor prowadząca: Barbara Kowalewska

Redakcja: Jarosław Borowiec, Karol Francuzik

Dodatek Kultury u Podstaw 04/2019

Dodatek Kultury u Podstaw „Gwary / Wielkopolska” poświęcony gwarom i ich miejscu we współczesnej kulturze.

Redakcja: Jarosław Borowiec, Karol Francuzik, Barbara Kowalewska

Dodatek Kultury u Podstaw 03/2019

Dodatek Kultury u Podstaw „Szlak Pracy Organicznej” zapowiadający powstanie historyczno-kulturowego szlaku poświęconego wielkopolskim organicznikom.

 

Redaktor prowadzący: Piotr Bojarski

Redakcja: Jarosław Borowiec, Karol Francuzik

Dodatek Kultury u Podstaw 02/2019

Dodatek Kultury u Podstaw „Dzieci / Wielkopolska” przygotowany z okazji Dnia Dziecka, poświęcony zagadnieniom dotyczącym najmłodszych uczestników kultury.

 

Redaktor prowadząca: Barbara Kowalewska 

Redakcja: Jarosław Borowiec, Karol Francuzik

Dodatek Kultury u Podstaw 01/2019

Dodatek Kultury u Podstaw „Teatr / Wielkopolska” przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru i poświęcony wielkopolskim scenom teatralnym.

 

Redaktor prowadząca: Agata Wittchen-Barełkowska

Redakcja: Jarosław Borowiec, Karol Francuzik

POWSTANIE´18 OPOWIADANIA WIELKOPOLAN (antologia)

Czy o powstaniu wielkopolskim można napisać coś ciekawego? Czy te idee, które w roku 1918 stały za zbrojnym zrywem mieszkańców Wielkopolski, przemawiają także do nas? Próbę odpowiedzi na te pytania stanowią teksty, których antologię mają Państwo przed sobą. Powstały one podczas warsztatów literackich w ramach konkursu na opowiadanie z powstaniem wielkopolskim w tle. Projekt realizowany był na zlecenie Samorządu Województwa Wielkopolskiego. W tajniki pisarskiego rzemiosła wprowadzali Sylwia Chutnik, Piotr Bojarski i Przemysław Semczuk.

Redaktorzy: Sylwia Chutnik, Piotr Bojarski i Przemysław Semczuk

RADOSŁAW PACZOCHA: POWSTANIEC THIEL

Dramat Radosława Paczochy „Powstaniec Thiel” prowokuje do pytań o to, jak myślimy o historii, jak upamiętniamy, jak piszemy i mówimy o niej na co dzień. Skłania też do refleksji, czy i jak historia sprzed stu lat kształtuje nas dzisiaj. Cały tekst dramatu do pobrania!