Dodatek Kultury u podstaw 2/2021

Dodatek Kultury u Podstaw pt. „Kultura dobrze zaprogramowana” poświęcony jest programom realizowanym w Departamencie Kultury UMWW, służącym wsparciu oraz promocji działań wielkopolskich twórców i animatorów kultury.

Redakcja dodatku: Departament Kultury UMWW

Dodatek Kultury u podstaw 1/2021

Dodatek Kultury u Podstaw pt. „Wyprawy w Wielkopolskę” poświęcony jest wydanej przez Departament Kultury UMWW książce pt. “Arbuz i Pchełka czyli wielkie wyprawy w Wielkopolskę”. Jej autorką jest Malina Prześluga, a zilustrowała ją Alicja Kocurek.

Redakcja dodatku: Departament Kultury UMWW

Arbuz i Pchełka czyli wielkie wyprawy w Wielkopolskę

Zapraszamy do lektury wyjątkowej książki, którą Malina Prześluga napisała, a Alicja Kocurek przepięknie zilustrowała  – z myślą o najmłodszych czytelnikach.

Dodatek Kultury u podstaw 6/2020

Dodatek Kultury u Podstaw pt. „Kultura w drodze” poświęcony jest projektom zrealizowanym w ramach programu “Kultura w drodze”.

Redakcja dodatku: Departament Kultury UMWW

Dodatek Kultury u Podstaw 05/2020

Dodatek Kultury u Podstaw pt. „Wielkopolska inwestuje w kulturę” poświęcony jest inwestycjom w wielkopolskich instytucjach kultury. 

Redakcja dodatku: Departament Kultury UMWW

Dodatek Kultury u Podstaw 04/2020

Dodatek Kultury u Podstaw pt. „Tak brzmi Wielkopolska” poświęcony jest różnorodnym zjawiskom muzycznym w regionie.

Redakcja dodatku: Departament Kultury UMWW

Dodatek Kultury u Podstaw 03/2020

Dodatek Kultury u Podstaw pt. „Inne życie kultury” poświęcony jest funkcjonowaniu kultury w czasach pandemii.

Redakcja dodatku: Departament Kultury UMWW

Dodatek Kultury u Podstaw 02/2020

Dodatek Kultury u Podstaw pt. „Czytaj dalej!” poświęcony jest literaturze – publikacjom i innym zjawiskom literackim z naszego regionu. 

Redakcja dodatku: Departament Kultury UMWW

Dodatek Kultury u Podstaw 01/2020

Dodatek Kultury u Podstaw pt. „Wielkopolska Tańczy” poświęcony jest w całości sztuce tańca, a przede wszystkim szczególnej instytucji służącej jej rozwojowi – Polskiemu Teatrowi Tańca, finansowanemu przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Redakcja dodatku: Departament Kultury UMWW

Wielkopolska organiczna. Reportaże o sztuce pracy

Zachęcamy do lektury wyjątkowego zbioru reportaży. Teksty powstały w ramach warsztatów zorganizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Ich uczestnicy zmierzyli się z ideą pracy organicznej. Bohaterami reportaży stali się nie tylko dziewiętnastowieczni tytani pracy organicznej, działający w wielkopolskich miastach, miasteczkach i wsiach. Autorom tekstów prezentowanych w tym tomie, praca organiczna jawiła się bowiem nie tylko jako idea sprzed ponad stu lat, ale potrafili dostrzec ją także w codziennym wysiłku współczesnych Wielkopolan.

Dodatek Kultury u Podstaw 05/2019

Dodatek Kultury u Podstaw „Sztuki wizualne / Wielkopolska” to przegląd wybranych wartościowych zjawisk w dziedzinie malarstwa, grafiki, ilustracji czy designu w naszym regionie.

 

Redaktor prowadząca: Barbara Kowalewska

Redakcja: Jarosław Borowiec, Karol Francuzik

Dodatek Kultury u Podstaw 04/2019

Dodatek Kultury u Podstaw „Gwary / Wielkopolska” poświęcony gwarom i ich miejscu we współczesnej kulturze.

Redakcja: Jarosław Borowiec, Karol Francuzik, Barbara Kowalewska

Kontrast