naczytnik – pobierz i czytaj!

 

 

RADOSŁAW PACZOCHA: POWSTANIEC THIEL
Dramat Radosława Paczochy „Powstaniec Thiel” prowokuje do pytań o to, jak myślimy o historii, jak upamiętniamy, jak piszemy i mówimy o niej na co dzień. Skłania też do refleksji, czy i jak historia sprzed stu lat kształtuje nas dzisiaj. Cały tekst dramatu do pobrania!

POWSTANIEC THIEL – wersja PDF (pobierz)
POWSTANIEC THIEL – wersja epub (pobierz)
POWSTANIEC THIEL – wersja mobi (pobierz)

 

 

POWSTANIE´18 OPOWIADANIA WIELKOPOLAN (antologia)
Czy o powstaniu wielkopolskim można napisać coś ciekawego? Czy te idee, które w roku 1918 stały za zbrojnym zrywem mieszkańców Wielkopolski, przemawiają także do nas? Próbę odpowiedzi na te pytania stanowią teksty, których antologię mają Państwo przed sobą. Powstały one podczas warsztatów literackich w ramach konkursu na opowiadanie z powstaniem wielkopolskim w tle. Projekt realizowany był na zlecenie samorządu województwa wielkopolskiego. W tajniki pisarskiego rzemiosła wprowadzali Sylwia Chutnik, Piotr Bojarski i Przemysław Semczuk.

POWSTANIE´18 OPOWIADANIA WIELKOPOLAN – wersja PDF (pobierz)
POWSTANIE´18 OPOWIADANIA WIELKOPOLAN – wersja mobi (pobierz)
POWSTANIE´18 OPOWIADANIA WIELKOPOLAN – wersja epub (pobierz)

 

WIELKOPOLSKA POZA POZNANIEM. REPORTAŻE Z REGIONU (antologia)
Podwórka, garaże, fabryki, sale kinowe, cmentarze, archiwa i inne miejsca, w których toczy się życie ludzi, mieszkańców Wielkopolski – to tematy i bohaterowie zbioru reportaży, który macie Państwo przed sobą. Teksty powstały podczas warsztatów literackich, jakie odbyły z inicjatywy samorządu województwa wielkopolskiego w pięciu miastach: Kaliszu, Koninie, Lesznie, Poznaniu i Pile.
Każdy reportaż opowiada inną historię. Wszystkie są żywymi i barwnymi opisami nie tylko zdarzeń i faktów, ale też emocji osób, o których opowiadają. Uzupełnione interesującymi zdjęciami zapraszają w podróż po Wielkopolsce – podróż w nieznane, ale równocześnie bliskie nam wszystkim okolice. Również poza Poznaniem.

WIELKOPOLSKA POZA POZNANIEM. REPORTAŻE Z REGIONU – wersja PDF (pobierz)