Zamieniam się w słuch #106 – Atlas dla kultury online

Pod presją czasu, z potrzeby podsumowania tego, co już się wydarzyło i chęci pomocy artystom powstał „Atlas dla kultury online”.

„Można nazwać go przewodnikiem, w którym znajdują się już gotowe rozwiązania, jednak wraz z początkiem pandemii rozpoczęły się wielkie przemiany budowania relacji między sektorem kultury, a odbiorcami i właśnie to zagadnienie jest najważniejsze” – uważa jego twórca Paweł Gogołek.

 

„Obecność w sieci może być z jednej strony przetrwalnikiem na czasy pandemii, a z drugiej – miejscem tworzenia wirtualnej wspólnoty. (…) Wkroczenie do świata online to także impuls do powstania nowych dziedzin sztuki oraz kreacji nowej estetyki” – czytamy w Atlasie, nad którym pracowało wielu artystów i animatorów kultury.

 

Publikacja jest dostępna bezpłatnie: atlasdlakultury.pl.

 

Zachęcamy do wysłuchania rozmowy z Pawłem Gogołkiem, kulturoznawcą, managerem projektów kulturalnych w kraju i za granicą.

Gogołek jest dyrektorem organizacyjnym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej Poznańska Wiosna Muzyczna oraz organizatorem największego w Polsce projektu „5 zmysłów” dla osób z niepełnosprawnościami.

 

Od 2015 roku zajmuje się nowymi technologiami, tworząc rozwiązania dla największych firm w Polsce.

Jest współzałożycielem i członkiem zarządu spółki QRTag, która wprowadza na Polski rynek innowacyjne produkty z dziedziny aplikacji mobilnych, mcommerce oraz mobile marketing.

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0
D
Kontrast Wyłącz ruch