Zamieniam się w słuch #110 – Malina Prześluga, Arbuz i Pchełka

Malina Prześluga w zeszłym roku dużo podróżowała po Wielkopolsce. Odwiedziła m.in. Wolsztyn, Pyzdry, Gołańcz i Kalisz, by lepiej poznać miejsca, które opisała później w książce pt. „Arbuz i Pchełka, czyli wielkie wyprawy w Wielkopolskę”.

Książka, której pomysłodawcą jest Departament Kultury UMWW, zachęca do poznawania miejsc i historii naszego regionu.

 

Jej bohaterami są świnka morska o imieniu Arbuz i suczka Pchełka. Każda ich wyprawa to przygoda. Nad Jeziorem Góreckim radzą Kamiennej Damie z Zamkowej Wyspy, jak skutecznie straszyć. Pomagają kormoranom z Wyspy Mewiej na Jeziorze Lednica. Odkrywają Scenę Zwierzęcą na Festiwalu w Jarocinie.

Książkę z ilustracjami Alicji Kocurek znajdziecie w bibliotekach oraz w formie ebooka do pobrania: tutaj. Można ją też wygrać w konkursach na facebookowym profilu Kultury u Podstaw.

Jak wyglądała praca nad „Arbuzem i Pchełką”? Czego nowego w jej trakcie Malina Prześluga dowiedziała się o Wielkopolsce?

 

           Zapraszamy do słuchania!

Za pomoc w realizacji sesji zdjęciowej dziękujemy Geranium Vege Kuchnia w Poznaniu – miejscu, w którym Malina Prześluga pisała książkę „Arbuz i Pchełka, czyli wielkie wyprawy w Wielkopolskę”.

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0
D
Kontrast Wyłącz ruch