Zamieniam się w słuch #113 – Katarzyna Pawłowska

Katarzyna Pawłowska – aktorka (skończyła PWST we Wrocławiu), reżyserka, pedagożka. Wierzy, że sztuka pomaga przepracować trudne emocje i pozwala lepiej poznać siebie. 

Od ponad 25 lat razem z Maciejem Adamczykiem tworzy Teatr Porywacze Ciał. Na YouTubie można obejrzeć 4 odcinki filmu o ich historii pt.: „Teatr Porywacze Ciał – życie i pasja”.

 

W 2013 roku założyła Studio Osobowości Teatru Porywacze Ciał, gdzie w kameralnym gronie pracuje nad rozwojem osobowości uczestników w różnym wieku i na różnych poziomach umiejętności aktorskich. Nabór do Studia trwa przez cały rok.

Około 15 lat temu zaczęła współtworzyć z Lucyną Winkel-Sobczak spektakle dla najmłodszych  widzów w Studio Teatralne Blum. Razem poszukiwały sposobu, aby zainteresować maluchy sztuką. Po wielu dyskusjach powstał pierwszy spektakl pt. „Co to?”, który wciąż mają w swoim repertuarze.

 

W ramach Teatru Dzieci Miłość tworzy spektakle lalkowe (z wykształcenia jest lalkarzem).

Jej działalność to także coroczna praca z uczestnikami raperskiego projektu „SIĘ KRĘCI”, który realizuje z „trudną młodzieżą” z poprawczaków, wychowankami domów dziecka czy dorosłymi emigrantkami. Katarzyna Pawłowska pomaga ludziom otworzyć się, odblokować spięcia w ciele, poprawić dykcję.

 

            Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z artystką!

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
1
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0
D
Kontrast Wyłącz ruch