Zamieniam się w słuch #146 – Patrycjusz Tomaszewski: Chemia, Humbak i kręgle

Jak to się stało, że chemik wypłynął na głębokie wody literatury dziecięcej? Jakiego dźwięku nie usłyszał w radiu? Czego brakowało mu w wierszach Tuwima i Brzechwy? Na czym, jego zdaniem polega fenomen głosu Krystyny Czubówny? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z człowiekiem-orkiestrą!

Patrycjusz Tomaszewski: magister chemii, szef działu marketingu w Estradzie Poznańskiej, tłumacz, który przełożył na język polski m.in. wszystkie książkowe przygody Minionków, czy „Supergirl w Super Hero High”.

 

W 2021 roku napisał „Przygody Henia Humbaka” oraz jego kontynuację: „Zaginione Perły Foki Agatki”. Obie pozycje ukazały się w ramach inicjatywy Estrady Poznańskiej „Pobierz. Poczytaj. Posłuchaj” w formie e-booka, słuchowiska oraz drukowanej książki dostępnej bezpłatnie w punktach miejskich i kilkudziesięciu filiach Biblioteki Raczyńskich.

 

Słuchowiska czyta Krystyna Czubówna, gościnnie w „Zaginionych Perłach Foki Agatki” występuje też m.in. podcasterka Joanna Okuniewska i aktorka Katarzyna Kwiatkowska.

Patrycjusz Tomaszewski jest również autorem, wydanej przez Estradę książeczki dla dzieci „Zwierzyniec”. Niedawno ukończył kurs scenopisarski i jest w trakcie pisania serialu obyczajowego o zabarwieniu komediowym. Trenował kręglarstwo klasyczne. Twierdzi, że jego życiem rządzi przypadek.

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
2
Świetne
Świetne
10
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0
D
Kontrast Wyłącz ruch