Zamieniam się w słuch #176 – prof. Elżbieta Lesiewicz

To rozmowa na wiele tematów. Od losów XIX wiecznych organiczniczek po rzeczywistość kobiet, które chciałyby połączyć dziś karierę naukową z macierzyństwem. Pretekstem do spotkania z prof. Elżbietą Lesiewicz, Kierowniczką Zakładu Najnowszej Historii Politycznej na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, jest numer „Przeglądu Wielkopolskiego” poświęcony Wielkopolankom i Poznaniankom.

 

Profesorka Elżbieta Lesiewicz była redaktorką prowadząca wydanie nr 1/2022, które w całości jest dostępne na stronie Wielkopolskiego Towarzystwa Kulturalnego. „Przegląd Wielkopolski” to kwartalnik wydawany przez to Towarzystwo od 1987 roku. 

 

Jaka jest herstoryczna panorama Wielkopolski?

Jak współcześnie wygląda zaangażowanie Polek w życie publiczne? Jak prof. Elżbieta Lesiewicz wspomina powrót do pracy na Uniwersytecie po urodzeniu dzieci?

 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 

Prof. Elżbieta Lesiewicz – Kierowniczka Zakładu Najnowszej Historii Politycznej na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych m.in. z politycznymi i społecznymi aspektami integracji europejskiej i z elastyczną integracją w europejskim procesie integracyjnym. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się również na problemach związanych z rolą kobiet w przestrzeni publicznej, relacjach polsko-czeskich oraz historii regionu wielkopolskiego.

Mood by Alex-Productions | https://onsound.eu/
Music promoted by https://www.free-stock-music.com

Creative Commons Attribution 3.0
Unported Licensehttps://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en_US

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0
D
Kontrast Wyłącz ruch