Zamieniam się w słuch #23 – Zuzanna Kernbach

Zuzanna Kernbach była jedną z niewielu dziewczyn na roku, ponieważ praca operatora filmowego traktowana jest jako bardziej męskie zajęcie.

Była jedną z niewielu dziewczyn na roku, ponieważ praca operatora filmowego traktowana jest jako bardziej męskie zajęcie. „Oni chyba zwariowali! Pani się dostała?” – wykrzyknął prof. Sobociński na wieść, że Zuzanna Kernbach została przyjęta (i to za pierwszym razem) na Wydział Sztuki Operatorskiej Łódzkiej Szkoły Filmowej.

Wcześniej studiowała na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu i zdobywała doświadczenie na planach filmowych, m.in. w Anglii. W 2013 roku otrzymała Złotą Kijankę na Camerimage w Bydgoszczy za etiudę „Taki pejzaż”, a w 2016 – studenckiego Oscara za film „Lokatorki”.

W listopadzie 2018 roku do kin trafił film w reżyserii Klary Kochańskiej-Bajon i Kaspra Bajona „Via Carpatia”, którego Zuza Kernbach była autorką zdjęć razem z mężem, Julianem. W rolach głównych wystąpiło z kolei małżeństwo aktorów: Julia Kijowska i Piotr Borowski.

Filmowa matka głównego bohatera chce, aby syn sprowadził do domu ojca, który od kilku miesięcy przebywa w jednym z obozów dla uchodźców w Grecji. Mimo wątpliwości mężczyzna decyduje się spełnić tę niecodzienną prośbę. I tak zamiast na wakacje all-inclusive małżeństwo rusza w męczącą podróż przez Bałkany…

Posłuchaj pełnej miłości do filmu rozmowy Martyny Nicińskiej z operatorką Zuzanną Kernbach, która przyjechała do rodzinnego Poznania na pokaz „Via Carpatia” w kinie Muza.

Zdjęcia: Mariusz Forecki

 

SŁUCHAJ TAKŻE: Zamieniam się w słuch #22: Adam Kaczanowski
SŁUCHAJ TAKŻE: Zamieniam się w słuch: Adrian Wykrota
SŁUCHAJ TAKŻE: Zamieniam się w słuch: Dariusz Suska

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0

D
Kontrast Wyłącz ruch