Zamieniam się w słuch #57: Mood for wood

Nad jeziorem Rusałka, na osiedlu Tysiąclecia, w Ogrodzie Dendrologicznym i na Kokoryczowym Wzgórzu możemy oglądać rezultaty prac studentów, którzy wzięli udział w 5. edycji warsztatów Mood for wood.

Nad jeziorem Rusałka, na osiedlu Tysiąclecia, w Ogrodzie Dendrologicznym i na Kokoryczowym Wzgórzu możemy oglądać rezultaty prac studentów, którzy wzięli udział w 5. edycji warsztatów Mood for Wood.

Mood for wood to międzynarodowe warsztaty dla studentów kierunków projektowych z Polski, Czech, Węgier i Słowacji. Pod koniec lipca 45 osób pod okiem młodych architektów i projektantów z całego świata zaprojektowało i samodzielnie wykonało meble dla kilku wybranych lokalizacji w Poznaniu. Tematem przewodnim była natura.

 

„Pod hasłem «Common habitat» tworzyliśmy dla szerzej nieznanego Ogrodu Dendrologicznego, dla użytkowników wybiegu dla psów nad jeziorem Rusałka, dla amatorów obserwacji ptaków, dla użytku ekologicznego Traszki Ratajskie na os. Tysiąclecia oraz dla parku krajobrazowego – Kokoryczowe wzgórze w Radojewie” – wymienia koordynatorka warsztatów Mood for wood, Magda Wypusz ze Stowarzyszenia Architektów Polskich w Poznaniu.

Posłuchaj całej rozmowy i wybierz się na spacer!

Zdjęcia: Archiwum warsztatów Mood for wood

Była to już 5. edycja warsztatów Mood for wood. Pierwsza dotyczyła ogrodów społecznych, druga ulicy Św. Marcin, tematem przewodnim trzeciej edycji była woda, czwarta skupiała się na przestrzeniach między blokami na poznańskich Ratajach. W 2019 roku uczestnicy projektu tworzyli pod hasłem „Common habitat”.

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0
D
Kontrast Wyłącz ruch