Twórcy Festiwalu przenoszą dźwiękowe produkcje teatralne z eteru do miejskiej przestrzeni: terenów po zakładach Modena czy Kina Muza. Nowością tegorocznego Festiwalu Słuchowisk jest konferencja naukowa w Collegium Maius UAM, dotycząca m.in. sound studies, antropologii dźwięku, archeologii mediów i muzykologii.
„Mówi się o renesansie słuchowisk, ale w ramach pewnej niszy. Obserwujemy zwrot ku słuchaniu za sprawą audiobooków czy podcastów. Przed tym gatunkiem może nie świetlana przyszłość, ale stabilny rozwój, czego dowodem jest powołanie po raz pierwszy w Polsce kursu reżyserii radiowej. To dopływ świeżej krwi do Teatru Polskiego Radia” – mówi studentka tego kierunku i organizatorka Festiwalu, Anna Szamotuła.
Do 16 listopada na poznańskich Jeżycach będzie można posłuchać instalacji dźwiękowej jej autorstwa „Itinerariusz”
W programie tegorocznej edycji znalazły się także m.in.: słuchowisko „Nuż w słuhu” Patryka Lichoty i „Inny Film” – opowieść o zapomnianej gwieździe scen międzywojnia, Inie Benicie, autorstwa Marii Marcinkiewicz-Górnej. Jak Maria wpadła na trop swojej bohaterki i czego ją nauczyła? Posłuchaj rozmowy z twórczyniami Festiwalu oraz fragmentów premierowych słuchowisk!
Szczegółowy program Festiwalu: festiwalsluchowisk.blogspot.com