Zamieniam się w słuch #86 – Generator Malta

Woda jest główną bohaterką tegorocznych projektów Generatora Malta, który, podobnie jak cały Malta Festival Poznań, z powodu pandemii odbywa się w formule kroczącej. Jego kolejne etapy ogłaszane są z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Kuratorka Generatora, Joanna Pańczak, zachęca by zobaczyć siebie i świat przez wodę. „Woda jest Tobą” – przekonuje. Do współtworzenia programu zaprosiła artystów i aktywistki, których podziwia oraz tych, którzy zgłosili swoje projekty w ramach otwartego naboru.

 

W tym roku napłynęło wyjątkowo dużo pomysłów na wydarzenia – ponad sto.

 

W ośmiu z nich możemy uczestniczyć tego lata w ramach festiwalu Malta. Wszystkie dzieją się nad wodą i zwracają uwagę na jej charakter.

 

„Są wśród nich wody niewidoczne dla oka (wodociągi, kanały czy studnie), te rzadko zauważane i zaśmiecane, jak Różany Potok, Strumień Junikowski czy zabudowywana Bogdanka. Są i te często odwiedzane przez poznaniaków i poznanianki – jeziora Rusałka i Strzeszynek, rzeka Warta, która dała życie miastu, i rzeka Główna z długą tradycją młynarską” – wyjaśnia Joanna Pańczak.

 

Tegoroczny Generator patrzy także dalej: na basen Morza Śródziemnego, a nawet wody Pacyfiku oraz studnie budowane w krajach, których mieszkańcy i mieszkanki cierpią na brak dostępu do wody pitnej.

 

 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z kuratorką Generatora Malta!

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0
D
Kontrast Wyłącz ruch