Zamieniam się w słuch #99 – Bogusław Biegowski

Za nami V Wielkopolski Festiwal Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki, który co dwa lata prezentuje fotograficzną aktywność Wielkopolan.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji było twórcze przypomnienie sylwetek zasłużonych dla fotografii wielkopolskich twórców i animatorów, którzy żyli i tworzyli na wielkopolskiej prowincji, byli częścią swoich społeczności, ale skalą swojego talentu i dokonaniami wykraczali poza to co lokalne. 

 

Współczesne zdjęcia inspirowane twórczością dawnych fotografów stanowiły trzon głównej wystawy festiwalu zatytułowanej „Śladami mistrzów”.

„Nie chodziło o to, żeby ich naśladować, tylko żeby się do nich odnieść w sposób metaforyczny” – mówi kurator Bogusław Biegowski.

 

I dodaje, że celem było też uświadomienie młodym twórcom, że historia fotografii nie zaczyna się od nich.

 

Bogusław Biegowski, prowadzący co na co dzień ośrodek myśli i działań fotograficznych „Ciemnica”, koordynował także wystawę „Stereo Poznań” w Fotoplastykonie.

Artyści przy pomocy stereo fotografii spróbowali rozpoznać i nazwać problemy mieszkańców ścisłego centrum Poznania. Czy udało im się zrealizować wszystkie swoje założenia?

          Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0
D
Kontrast Wyłącz ruch