5. Międzynarodowe Forum Altówkowe

Zapraszamy na relację z koncertu inaugurującego 5. Międzynarodowe Forum Altówkowe.

W pierwszej części koncertu usłyszeć było można 12 miniatur na altówkę solo napisanych specjalnie z tej okazji przez 6 kompozytorek związanych z Akademią Muzyczną w Poznaniu: prof. dr hab. M. Kędziorę, dr hab. A. Zdrojek-Suchodolską, dr hab. B. Kaszubę, dr hab. K. Taborowską, dr E. Fabiańską-Jelińską i dr A. Kubik – była to zarazem światowa premiera tychże kompozycji.

 

Każda z autorek, inspirując się miesiącami w roku, własnymi wspomnieniami i doświadczeniami, napisała po dwie miniatury.

Zostały one wykonane przez M. Murawskiego i studentów jego klasy altówki (L. Shah Bukhari, A. Ruciak, M. Kalicka, A. Utmańczyk, J. Karczewski, M. Matias, A. Ciapa) oraz K. Babki i M. Skruszewicz.

 

Miniatury zostaną zarejestrowane na płycie CD, która zostanie wydana przez Acte Prealable.

Równocześnie wszystkie utwory zostaną wydane drukiem w Wydawnictwie Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu jeszcze w tym roku akademickim.

W drugiej części koncertu zaprezentowano Trio op. 40 w wersji na skrzypce, altówkę i fortepian J. Brahmsa w wykonaniu: M.L. Tomaszewska – skrzypce (AM Łódź), K. Babka – altówka (AM Poznań), H. Holeksa – fortepian (AM Łódź).

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0
D
Kontrast Wyłącz ruch