Wielkopolska Press Photo 2020

Jury w składzie: Mariusz Forecki, Anna Molter, Tomasz Reiss, Władysław Nielipiński, Mateusz Kiszka - po obejrzeniu 239 zdjęć pojedynczych i 1021 zdjęć w 141 zestawach, nadesłanych przez 67 autorów w sześciu kategoriach tematycznych - postanowiło dokonać wyboru zdjęć do wystawy i przyznać nagrody oraz wyróżnienia.

Do pokonkursowej wystawy Jury zaakceptowało 30 zdjęć pojedynczych i 29 zestawów 29 autorów.


Nagrody otrzymują:


Główna nagroda – GRAND PRIX -  Agnieszka Maruszczyk: Chłopięcy dziennik z izolacji
 
W kategorii „Człowiek i jego pasje”

ZESTAWY:
Nagroda - Marcin Drab: Korowód św. Mikołaja
Wyróżnienie - Michał Adamski: Obraz
Akceptacja - Piotr Robakowski: Stado Ogierów

ZDJĘCIA POJEDYNCZE:
Nagroda - Agnieszka Maruszczyk: Anioł w miasteczku
Wyróżnienia - Paulina Ratajczyk: Wędkarz, Marcin Walewicz: Warcabista
Akceptacja - Łukasz Cynalewski: Manewry tęczy, Agnieszka Maruszczyk: Włodzimierz Naumiuk artysta ludowy z Kaniuk, Dawid Stube: Zuzanna,  Janusz Witt: Skoki spadochronowe
 

W kategorii „Życie codzienne”


ZESTAWY:
Nagroda - Maurycy Polewski: Mój Fyrtel
Wyróżnienie - Tadeusz Korach: Lecznica
Akceptacja -  Dawid Stube: Garderoba, Karol Szymkowiak: Łukasz Jurewicz, Robert Woźniak: Siostra Józefa, Dariusz Madziński: Wakacje w czasie pandemii
ZDJĘCIA POJEDYNCZE:
Nagroda - Łukasz Cynalewski: Uber - zmęczenie
Wyróżnienia - Andrzej Dragan: Dwóch woźniców, Marcin Sudak: bez tytułu
Akceptacja - Marek Jóźków: Odpoczynek, Sebastian Uciński: Pod księżycem
 

W kategorii „Wydarzenia”


ZESTAWY:
Nagroda - Marek Zakrzewski: Perun
Wyróżnienia - Karol Szymkowiak: Imperium wkrótce upadnie, Łukasz Cynalewski: Ostatni targ,
Akceptacja - Maurycy Polewski: Strajk Kobiet
Nagroda pozaregulaminowa Organizatora - Łukasz Cynalewski: Demonstracje
ZDJĘCIA POJEDYNCZE:
Nagroda - Wojciech Jachowski: Protestująca kobieta
Wyróżnienia - Michał Adamski: Protest rolników, Marek Lapis: Mariusz Błaszczak
Akceptacja - Michał Adamski: Protest w Katedrze, Piotr Robakowski: Protest kobiet w Gnieźnie
 

W kategorii „Sport”


ZESTAWY:
Nagroda - nie przyznano
Wyróżnienia - Sebastian Uciński: Chwile przed, Dawid Tatarkiewicz: Rola rąk w piłce nożnej
ZDJĘCIA POJEDYNCZE:
Nagroda - Dawid Stube: Zawodnik
Wyróżnienie - Marta Szyszka: Pływaczka
Akceptacja - Sebastian Uciński: W klatce
 

W kategorii „Przyroda i ekologia”


ZESTAWY:
Nagroda - Marek Lapis: Operacja kła słonia Ninio w poznańskim zoo
Wyróżnienia - Marek Zakrzewski: Nielegalny transport, Requiem dla Warty
Akceptacja - Rafał Pozorski: Obóz dla klimatu
ZDJĘCIA POJEDYNCZE:
Nagroda - Łukasz Cynalewski: Wojna o pumę
Wyróżnienia - Marcin Kłujsza: Miasto, Małgorzata Ziemska: Szczęśliwa wieś Będlewo
 

W kategorii „Czas pandemii”


ZESTAWY:
Nagroda - Robert Woźniak: Kościół w kwarantannie
Wyróżnienia - Zdzisław Siwik: Rok szkolny, Piotr Robakowski: Pandemia – Gniezno
Akceptacja - Łukasz Cynalewski: Dziennik koronawirusa, Zostań w domu, Marta Szyszka: Koronawirus, Karol Budziński: Na pierwszej linii, Marek Lapis: Czas Pandemii - zmiany!
ZDJĘCIA POJEDYNCZE:
Nagroda - Andrzej Dragan: Zaskoczenie
Wyróżnienia - Michał Adamski: Boże Ciało, Dawid Stube: Miłość w czasach zarazy
Akceptacja - Karol Budziński: Lockdown, Łukasz Cynalewski: Ewakuacja-zmęczenie, Andrzej Dragan: Patrząc w niebo, Waldemar Stube: Maseczki
 

fot. Rafał Cielek

fot. Rafał Cielek

 

Zdjęcia zakwalifikowane do wystawy


Michał Adamski: Obraz, Protest w Katedrze,  Boże Ciało, Protest rolników
Karol Budziński: Na pierwszej linii, Lockdown,
Łukasz Cynalewski: Demonstracje, Ostatni targ, Dziennik koronawirusa, Zostań w domu, Manewry tęczy, Uber - zmęczenie, Wojna o pumę, Ewakuacja-zmęczenie
Marcin Drab: Korowód św. Mikołaja
Andrzej Dragan: Dwóch woźniców, Patrząc w niebo, Zaskoczenie
Wojciech Jachowski: Protestująca kobieta
Marek Jóźków: Odpoczynek
Marcin Kłujsza: Miasto
Tadeusz Korach: Lecznica
Marek Lapis: Czas Pandemii - zmiany!, Operacja kła słonia Ninio poznańskim zoo, Mariusz Błaszczak
Dariusz Madziński: Wakacje w czasie pandemii
Agnieszka Maruszczyk: Chłopięcy dziennik z izolacji, Włodzimierz Naumiuk artysta ludowy z Kaniuk, Anioł w miasteczku
Maurycy Polewski: Mój Fyrtel, Strajk Kobiet
Rafał Pozorski: Obóz dla klimatu
Paulina Ratajczyk: Wędkarz
Piotr Robakowski: Stado Ogierów, Pandemia – Gniezno, Protest kobiet w Gnieźnie
Zdzisław Siwik: Rok szkolny
Dawid Stube: Garderoba, Zuzanna, Zawodnik, Miłość w czasach zarazy
Waldemar Stube: Maseczki
Marcin Sudak: bez tytułu
Karol Szymkowiak: Łukasz Jurewicz, Imperium wkrótce upadnie
Marta Szyszka: Koronawirus, Pływaczka
Dawid Tatarkiewicz: Rola rąk w piłce nożnej
Sebastian Uciński: Chwile przed, W klatce, Pod księżycem
Marcin Walewicz: Warcabista
Janusz Witt: Skoki spadochronowe
Robert Woźniak: Siostra Józefa, Kościół w kwarantannie
Marek Zakrzewski: Perun, Nielegalny transport, Requiem dla Warty
Małgorzata Ziemska: Szczęśliwa wieś Będlewo