„Styczeń 1920… Wolność i co dalej? Leszno w latach 1920–1939”

Wystawa pt. „Styczeń 1920… Wolność i co dalej? Leszno w latach 1920–1939” jest jednym z wydarzeń, którym Muzeum Okręgowe w Lesznie włącza się w obchody jubileuszu stulecia powrotu miasta w granice Rzeczypospolitej, a jednocześnie świętuje 70-lecie swojej działalności. 

W materiałach organizatora czytamy, że głównym celem leszczyńskiej wystawy jest ukazanie okresu w dziejach Leszna, który zaczął się 17 stycznia 1920 roku, a zakończył wybuchem II wojny światowej.

Na ekspozycji zaprezentowane zostaną różnorodne aspekty życia Leszna – miasta leżącego na zachodnich kresach ówczesnej Rzeczypospolitej oraz jego mieszkańców.

 

Poprzez starannie dobrane przedstawienia malarskie, fotografie, dokumenty, druki, przedmioty codziennego użytku i oryginalne elementy wyposażenia wnętrz, zaprezentowana zostanie zarówno ówczesna codzienność, jak i specyfika dni świątecznych. Na potrzeby wystawy zaaranżowane zostaną m.in.: fragment sklepu, kawiarni oraz klasy szkolnej. Wszystko to ma ułatwić zwiedzającym wczucie się w klimat ówczesnej epoki.

 

Uroczyste otwarcie wystawy: 21 stycznia 2020, o godzinie 17.00, w Muzeum Okręgowym w Lesznie, dawnej synagodze, przy ul. Gabriela Narutowicza 31. 

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w terminie od 22 stycznia do 19 kwietnia 2020 roku. Obowiązuje wykupienie biletu wstępu. Zapraszamy!

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0
D
Kontrast Wyłącz ruch