Jesienna zaduma
Opublikowano:
5 stycznia 2021
Od:
Do:
Początek:
Koniec:
Pod takim tytułem odbyły się warsztaty wokalne w ramach projektu „Kultura w drodze” dla młodzieży i dorosłych z Kępna i okolic.
Założenia i cel zostały przedstawione na spotkaniu inauguracyjnym, które odbyło się 11 października 2020 r. o godz. 15.00 w siedzibie KOK przy ul. Broniewskiego 5.
Celem warsztatów była praca nad rozluźnieniem aparatu głosowego podczas fonacji, przy wykorzystaniu odpowiednich zestawów ćwiczeń, odpowiedniej impostacji i artykulacji oraz doskonalenie techniki wokalnej, bazując na klasycznych podstawach śpiewu.
W zajęciach, które rozpoczęły się 11 października 2020 r. , a zakończyły się 28 listopada 2020 r. wzięło udział 12 osób. Siedmioro uczestników zdecydowało się wystąpić w koncercie, natomiast pozostali uczestnicy skorzystali z warsztatów, dzięki którym nauczyli się optymalnie wykorzystywać możliwości swojego aparatu głosowego, bądź wrócili do formy po operacji strun głosowych.
Z wiadomych przyczyn część zajęć warsztatowych musiano przeprowadzić on-line.
Zachowując wszelkie środki ostrożności i bezpieczeństwa udało się zarejestrować występy artystów w zainscenizowanym na potrzeby projektu koncercie o tematyce jesiennej.
W repertuarze mini koncertu, składającego się z sześciu utworów, znalazł się wiersz oraz obraz namalowany przez jedną z uczestniczek. Posłużył on jako element dekoracji sceny jak również stał się ilustracją jednej z piosenek.
Dwoje uczestników pełniło rolę konferansjerów. Prowadząc swobodną konwersację w sposób naturalny nawiązywali do tytułów piosenek.
Wśród prezentowanych tego wieczoru utworów mogliśmy usłyszeć kompozycję z okresu dwudziestolecia międzywojennego z repertuaru Mieczysława Fogga ,,Przy kominku”, piosenkę ,,Jesienna zaduma” Elżbiety Adamiak, ,,Czas nas uczy pogody” Grażyny Łobaszewskiej, ,,Jej portret” Bogusława Meca oraz ,,Co się śni niewidomym” Nicole Kuleszy.
Projekt pt. „Jesienna zaduma” został zrealizowany w ramach programu „Kultura w drodze” przygotowanego przez Departament Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Założeniem programu było, żeby artyści i animatorzy kultury realizowali projekty artystyczne i edukacyjne, adresowane do mieszkańców tych miejscowości regionu, które oddalone są od wielkomiejskich centrów kultury.
O innych projektach „Kultury w drodze” przeczytasz: tutaj