fot. z archiwum projektu

Kręci mnie Chodzież

W ramach programu "Kultura w drodze" kolektyw makemake zaprosił na warsztaty filmowe, podczas których powstał teledysk do utworu poznańskiego zespołu Vyspa.

“Kręci mnie Chodzież” to tytuł warsztatów filmowych dla młodzieży w wieku 14 – 18 lat, które odbyły się w dniach 27.11 – 5.12.2020 roku.

Na warsztaty – tymi słowy – zaprosił kolektyw makemake:

Lubisz kręcić i to niekoniecznie nosem? Tworzysz fabuły klipów do swoich ulubionych utworów muzycznych? Chcesz się dowiedzieć, jak przełożyć pomysł na scenariusz, jak wygląda praca filmowca z muzykami i jak tworzy się teledysk?

W trakcie warsztatów prowadzonych przez filmowców – członków kolektywu makemake, uczestnicy dowiedzieli się: jak posługiwać się kamerą, jak napisać scenariusz, jak zrobić krótki film na wskazany temat przy wykorzystaniu telefonów komórkowych i amatorskich kamer.

 

 

Ponadto uczestnicy pisali scenariusz do wybranej części piosenki zespołu Vyspa, kręcili ujęcia filmowe, montowali wspólnie film pod okiem profesjonalnego montażysty

 

Finałem warsztatów była premierowa publikacja teledysku połączona z krótkim koncertem zespołu Vyspa. Całość było można obejrzeć online na kanałach Chodzieskiego Domu Kultury.

 

Ze względu na obostrzenia sanitarne warsztaty odbyły się w trybie online. 

 

BIO

makemake

Kolektyw filmowy z Poznania, specjalizujący się w krótkich formach audiowizualnych. Współpracowali z festiwalami filmowymi (m.in. Short Waves Festival, Forum Wokół Kina, Ale Kino!, Malta Festival, Transatlantyk Festival, Mistrzowie Kina Hiszpańskiego), klientami komercyjnymi, agencjami, muzykami (m.in. Tymon Tymański, donGURALesko, Peja, Swiernalis, Kuba Zimny) oraz instytucjami państwowymi i kulturalnymi (Miasto Poznań, Estrada Poznańska, Fundacja Ad Arte, Fundacja Malta, Scena Robocza, Galeria Miejska
Arsenał). Na swoim koncie mają produkcje wideo z zakresu teledysku, dokumentu, reklamy, wizualizacji oraz animacji.

Adam Romel
Z wykształcenia grafik i muzykolog, zawodowo związany z branżą audiowizualną. Pracuje
jako montażysta filmowy, animator, reżyser, projektant graficzny oraz sound designer.
Współtworzy kolektyw makemake.

Łukasz Gajdek
Poznaniak, absolwent fotografii, przez 10 lat mieszkał w Wielkiej Brytanii, gdzie szkolił
warsztat filmowy w produkcjach niezależnych i komercyjnych. Reżyser, operator kamery
oraz montażysta.
Współtworzy kolektyw makemake.

VYSPA

Dominika Górska i Bart Czubala.

Duet łączący intuicyjnie brzmienia inspirowane elektroniką oraz gitarową alternatywą przekroju lat 80. i 90., które wraz z łagodnym głosem wokalistki i pobudzającymi wyobraźnię tekstami tworzą emocjonalną mieszankę. Na wiosnę zespół planuje premierę debiutanckiego wydawnictwa.

 

Projekt „Kręci mnie Chodzież” został zrealizowany w ramach programu „Kultura w drodze” przygotowanego przez Departament Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Założeniem programu było, żeby artyści i animatorzy kultury realizowali projekty artystyczne i edukacyjne, adresowane do mieszkańców tych miejscowości regionu, które oddalone są od wielkomiejskich centrów kultury.

O innych projektach „Kultury w drodze” przeczytasz:  tutaj

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0