fot. Emilia Pietrzak, wnętrze Złotowskiego Domu Kultury

Projekt reaktywacja

Od lat złotowianie korzystający z oferty teatralnej lub kinowej narzekali na brak klimatyzacji w sali kinowo-teatralnej.

Teraz to się zmieni.

Budynek przy ulicy Piasta – gdzie obecnie mieści się Złotowski Dom Kultury – ma już swoją kilkudziesięcioletnią tradycję. Inaczej jest z działalnością samego ZDK: została wznowiona pod koniec 2019 roku.

Zastrzyk finansowy

Przez długi czas większość imprez kulturalnych realizowało Złotowskie Centrum Aktywności Społecznej, które przyjęło rolę ośrodka kultury i sportu.

 

Złotowski Dom Kultury wznowił działalność w całkowicie nowych, covidowych realiach.

Program „Kulisy kultury” realizowany przez samorząd Województwa Wielkopolskiego to solidny zastrzyk finansowy, który poprawi komfort widzów odwiedzających ZDK, jak również znacznie ułatwi pracę zapraszanym tu artystom.

Bardziej komfortowo

Od lat złotowianie korzystający z oferty teatralnej lub kinowej narzekali na brak klimatyzacji w sali kinowo-teatralnej. Pomieszczenie, w którym odbywają się spektakle i wyświetlane są filmy, jest przeznaczone dla 160 osób.

 

Sala kinowo-teatralna Złotowskiego Domu Kultury, fot. Emilia Pietrzak

Sala kinowo-teatralna Złotowskiego Domu Kultury, fot. Emilia Pietrzak

Zdarzało się, zwłaszcza podczas pełnego obłożenia widowni, iż podwyższona temperatura sprawiała duży dyskomfort widzom.

Dzięki dofinansowaniu to się zmieni. Jedną z pozycji wpisanych do projektu jest właśnie zakup i montaż klimatyzatorów ściennych. Na ścianie szczytowej zostanie zamontowanych pięć urządzeń, które zadbają o odpowiednią temperaturę sali.

Będzie lepiej słychać

W projekcie „Kulisy kultury” został też ujęty remont garderoby, pomieszczeń sanitarnych oraz korytarza łączącego scenę z garderobą. Wyremontowanie zaplecza jest dla nas bardzo ważne.

Ostatnią pozycją jest zakup mikrofonów. Będą to specjalistyczne mikrofony sceniczne, przeznaczone do odpowiednich instrumentów muzycznych.

Jeszcze w tym roku całą inwestycję będzie można usłyszeć, poczuć i zauważyć w Złotowskim Domu Kultury. 

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0