fot. materiały organizatora

Ruszył nabór wniosków o stypendia

Aplikacje można składać od 16 listopada do 15 grudnia 2023. Wnioski o stypendia Marszałka Województwa Wielkopolskiego po raz pierwszy przyjmowane są drogą elektroniczną.

O programie

Stypendia Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury przyznaje się osobom fizycznym zajmującym się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem kultury. W ramach stypendiów możliwa jest realizacja przedsięwzięć zmierzających do powstania dzieł, wykonania lub wydania utworu, zorganizowania wydarzenia artystycznego lub kulturalnego. Poprzez stypendia można także doskonalić warsztat artystyczny, pogłębiać wiedzę dotyczącą kultury oraz sposobów jej upowszechniania.

Stypendia są przyznawane na projekty z zakresu twórczości artystycznej oraz upowszechniania kultury, m.in. w dziedzinach takich jak literatura, sztuki wizualne, muzyka, taniec, teatr, film, a także na działania o charakterze animacji kulturalnej, interdyscyplinarne i inne.

Co ważne, o stypendium mogą ubiegać się pełnoletnie osoby fizyczne oraz niepełnoletnie (za zgodą opiekuna). Szansę na otrzymanie stypendium mają zarówno profesjonalni twórcy, jak i osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z działalnością na polu szeroko rozumianej kultury i sztuki.

 

W tym roku proces składania wniosków realizowany będzie całkowicie elektronicznie. 

Wnioski będzie można złożyć za pomocą systemu internetowego Witkac.pl, bez konieczności dostarczania fizycznych kopii wymaganych dokumentów. Przed przystąpieniem do edycji wniosku, konieczne jest założenie konta w systemie. 

Maksymalna kwota wsparcia finansowego dla pojedynczego projektu to 20 000 zł brutto. Pula środków przeznaczonych na stypendia w dziedzinie kultury w roku 2024 to 400.000 zł.

Przydatny dokument: Regulamin przyznawania stypendiów

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
3
Świetne
Świetne
12
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0