fot. Olga Urban

Taczaka 8 – własna siedziba Polskiego Teatru Tańca

10 września przed kamienicą przy ul. Taczaka 8 odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Polski Teatr Tańca. Wybór miejsca nie był przypadkowy. Jednym z tematów poruszanych podczas tego spotkania był stan prac na budowie pierwszej własnej siedziby teatru.

W tej chwili w kamienicy, która adaptowana jest na potrzeby Polskiego Teatru Tańca prowadzone są prace wykończeniowe – inwestycja jest zrealizowana w 80%.

Dom Tancerza, czyli pokoje gościnne dla współpracowników Teatru są gotowe, czekają jedynie na umeblowanie i wyposażenie kuchni. Na klatce schodowej prowadzone są prace wykończeniowe i konserwatorskie.

 

Gotowa jest – zrewitalizowana w kształcie i formie z okresu budowy kamienicy – elewacja od strony ulicy Taczaka.

Nowoczesna, przeszklona, południowa elewacja jest prawie ukończona. Zachowana została cześć elewacji, niewidoczna z ulicy, teraz będąca łącznikiem pomiędzy budynkiem dawnym a nowym, dawniej stanowiąca zewnętrzną ścianę kamienicy od podwórka.

Dyrektor Iwona Pasińska, Konferencja prasowa, Polski Teatr Tańca, fot. Olga Urban

Dyrektor Iwona Pasińska, Konferencja prasowa, Polski Teatr Tańca, fot. Olga Urban

Gotowe są posadzki z żółtego lastriko w sieni kamienicy przechodzące płynnie w posadzkę nowego budynku teatralnego na poziomie terenu, wykonano tam też ogrzewanie posadzkowe.

Wejście do kamienicy od ul. Taczaka jest również gotowe – czeka jedynie na zamontowanie zrewitalizowanej, zielonej drewnianej bramy, co zostanie wykonane w najbliższym czasie.

 

Umieszczenie na elewacji nazwy Teatru i logo PTT podkreśli charakter tego pięknego obiektu.

W nowo wybudowanej części kompleksu architektonicznego, w którym lokalizowano podstawowe funkcje teatralne, przede wszystkim salę studyjno – widowiskową z możliwością oglądania spektakli przez około 150 widzów oraz powierzchnię ekspozycyjno – performatywną prowadzone są prace wykończeniowe.

Budynek ten jest już wyposażony w nowoczesne instalacje i przygotowany do ostatnich robót wyposażeniowych. Dbałość o środowisko podkreśli zielony dach i spływająca w przyszłości po ścianach zieleń.

 

Konferencja prasowa, Polski Teatr Tańca, fot. Olga Urban

Konferencja prasowa, Polski Teatr Tańca, fot. Olga Urban

Termin inauguracji pierwszej własnej siedziby Polskiego Teatru Tańca – 5 grudnia 2020 – zostanie przez Wykonawcę dotrzymany.

Podczas konferencji rozmawiano także o planach teatru w rozpoczynającym się sezonie artystycznym 2020/2021 – między innymi o zbliżającym się wydarzeniu, jakim jest projekt „45” – wspólne przedsięwzięcie Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”, CK „Zamek” i Polskiego Teatru Tańca, realizowane z inicjatywy poznańskiego oddziału ZASP, będące formą wsparcia dla artystów w kontekście zagrożenia epidemicznego.

 

 
 
Realizacja przedsięwzięcia pn. „Adaptacja budynków położonych w Poznaniu przy ul. Taczaka 8 (w tym renowacja kamienicy) na cele kulturalne Polskiego Teatru Tańca wraz z wyposażeniem” jest dofinansowywana ze środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+ oraz z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego 
Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0