fot. Dawid Tatarkiewicz

Umowy podpisane!

W piątek 10 września Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak podpisał umowy związane z modernizacją lokalnych ośrodków kultury w ramach pierwszej edycji samorządowego programu pt. „Kulisy Kultury”.

Na spotkanie z marszałkiem przyjechali: Piotr Hojan – burmistrz Grodziska Wielkopolskiego, Henryk Szrama – wójt Gminy Ryczywół, Teresa Waszak – wójt Gminy Kołaczkowo, Maksymilian Ptak – burmistrz Miasta i Gminy Grabów nad Prosną oraz Kornel Malcherek – burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna.

Obecny był także pomysłodawca „Kulisów Kultury” Henryk Szopiński – przewodniczący Komisji Kultury w Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

 

„Na program Kulisy Kultury, który zaplanowaliśmy w tym roku budżetowym, mamy w sumie przeznaczone 3 miliony złotych. Trafią one do samorządów lokalnych na poprawę warunków funkcjonowania centrów kultury, czy bibliotek publicznych. Przy nierzadko ograniczonych budżetach, inwestycje związane z kulturą czekają czasami długimi latami, aby znalazło się na nią odpowiednie zasilenie finansowe. Tymczasem jest taki moment, kiedy prace remontowe i modernizacyjne po prostu trzeba zrealizować. I to jest możliwe, jeśli zsumujemy środki finansowe gminne i województwa – temu właśnie służy program Kulisy Kultury. Program planujemy kontynuować. Zależy nam na tym, aby kultura wielkopolska miała właściwe warunki funkcjonowania, żeby jej odbiorcy i wykonawcy mieli pełen komfort: właściwe warunku powinny być w budynku i na widowni, na scenie i w kulisach.” – mówił Marek Woźniak

 

W zamyśle program ten ma więc podnieść atrakcyjność i funkcjonalność lokalnych instytucji, które służą prezentowaniu kultury artystycznej: koncertów, spektakli, czy spotkań ze sztuką.

 

Do jego pierwszej edycji  zakwalifikowano 53 projekty, wśród których znalazło się 14 inwestycji i 39 remontów.

 

Gratulujemy!

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0