fot. z archiwum projektu

Warsztaty z teatru i tańca

Autorskie warsztaty prowadzone przez młodą artystkę Sylwię Marciniuk w ramach programu "Kultura w drodze", skierowane były zarówno do osób, które są początkujące i po prostu lubią się ruszać, jak i do tych, którzy mają za sobą różne doświadczenia taneczne i teatralne oraz chcą się dalej rozwijać w tym kierunku.

Dzięki takiej różnorodności  nastąpiła wymiana umiejętności i refleksji, a uczestnicy mogli wzajemne poznać swoje talenty.

 

Na zajęciach był czas na teorię – poruszano zagadnienia, takie jak: teatr tańca, etiuda, zadania aktorskie, przestrzeń zaangażowana, rytm i dynamika. W praktyce zajmowano się świadomością ciała, improwizacją ruchową, kompozycją, choreografią, a także pracą z głosem i dźwiękiem.

 

Warsztaty miały na celu wzmocnienie kondycji i kreatywności ruchowej oraz odkrycie potencjału ekspresji ciała.

 

fot. Krzysztof Kurłowicz

fot. Krzysztof Kurłowicz

Pojawiły się  więc ćwiczenia fizyczne, mające na celu wzmocnienie i pobudzenie ciała – Movement i BodyArt, a także praca z podłogą, ćwiczenia koordynacyjne, praca z oddechem,  ćwiczenia rozwijające wyobraźnię i pamięć ruchową.

Na koniec zajęć, uczestnicy stworzyli indywidualne etiudy na zadany temat – każda interpretacja była jedyna w swoim rodzaju, dopracowana po względem artystycznym i technicznym. Etiudy były osobistymi efektami pracy każdego z uczestników, a jednocześnie stanowiły podsumowanie warsztatów.

 

Podczas pokazów finałowych, fotograf Krzysztof Kurłowicz wykonał cykl fotografii ukazujący ciekawe ujęcia ruchu i emocji. Fotografie te oraz relacja z warsztatów stanowią drugą część projektu o nazwie „Zatrzymani w ruchu”.

 

fot. Krzysztof Kurłowicz

fot. Krzysztof Kurłowicz

Dzięki warsztatom uczestnicy zdobyli nie tylko wiedzę na temat formy jaką jest teatr tańca i mieli możliwość opanowania nowych umiejętności aktorskich i tanecznych, ale także okazję do skonfrontowania się z sytuacją tremy scenicznej, a tym samym do przekroczenia własnych ograniczeń w warunkach społecznej ekspozycji.

 

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0