fot. Materiały organizatora

Wiersze w mieście

Tematem przewodnim V edycji „Wierszy w mieście" jest wspólnota. Kwestia, która w ostatnich latach ciągle gości na arenie politycznej, medialnej i artystycznej – w jaki sposób stworzyć wspólnotę ludzką, skoro wokół tyle niepokoju i zamieszania?

Czy wspólnota to tylko łączące nas poglądy i więzy rodzinne, czy jednak także to samo powietrze, którym oddychamy, ta sama Ziemia, o którą musimy dbać?

 

Temat tegorocznej edycji „Wierszy w mieście” skłania nas również do tego, abyśmy przejrzeli się w lustrach, którymi są dla nas oczy innych ludzi.

W tym roku już po raz drugi akcja przenosi się do sfery online. Chcemy, aby był to nie tylko wynik naszej obecnej sytuacji, ale także okazja do tego, aby w tym wyjątkowym czasie naprawdę dostrzec drugiego człowieka.

W ramach V edycji akcji „Wiersze w mieście” mamy nadzieję dotrzeć nie tylko do osób żywo zainteresowanych poezją, ale także do tych, które do tej pory unikały tej formy literatury.

 

Tegoroczna edycja będzie trwać od 15 kwietnia do 15 maja.

Podczas trwania wydarzenia 20 wierszy z różnych krajów będzie prezentowanych online za pośrednictwem różnych kanałów i w angażujący sposób. Zaplanowaliśmy kilka bardzo ciekawych wydarzeń oraz inicjatyw, takich jak:

 

Materiały organizatora

Materiały organizatora

  • 4 wyjątkowe filmy
  • „Wiersze w mieście” BookTAG, czyli jak poezja buduje wspólnotę
  • Podziel się z nami ulubioną poezją!
  • Poetyckie kąciki czytelnicze – a Ty gdzie czytasz poezję?

 

Zachęcamy  do obserwowania strony internetowej oraz mediów społecznościowych „Wierszy w mieście”, tam znajdą się między innymi informacje o następujących akcjach:

  • wyzwanie na kąciki czytelnicze
  • Book TAG „Wiersze w mieście”
  • wspólne pisanie wiersza
  • dzielenie się ukochaną poezją

 

Materiały będą dostępne od 15 kwietnia, od godziny 9: tutaj

„Wiersze w mieście” to wydarzenie organizowane przez EUNIC Warszawa, stowarzyszenie zrzeszające narodowe instytuty kultury. 

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0