fot. Edgar de Poray

Za chwilę dalszy ciąg Teatru! „Bogusławski” wraca do widzów!

Po ponad trzymiesięcznej przerwie kaliski Teatr ponownie zaprasza widzów na spektakle. Na widowni zostaną zachowane wszystkie środki bezpieczeństwa.

 

Aktorzy wrócą na Dużą Scenę pod koniec miesiąca – w przedostatni weekend czerwca zagrają farsowy przebój „Szalone nożyczki” (19, 20, 21 czerwca).

 

Tydzień później sezon zamknie francuska komedia „Godzina spokoju” (26, 27, 28 czerwca).  

 

W lipcu i sierpniu Teatr planuje przerwę wakacyjną oraz intensywne przygotowania do 60. Kaliskich Spotkań Teatralnych, wyjątkowo przeniesionych na wrzesień.

 

Maciej Zuchowicz w roli fryzjera Tonia w spektaklu pt. Szalone nożyczki

– Nie możemy doczekać się powrotu na deski Teatru – mówi aktor Maciej Zuchowicz wcielający się we fryzjera Tonia w „Szalonych nożyczkach” – Podczas prób zachowujemy wszystkie środki bezpieczeństwa, spotykamy się w przyłbicach i zachowujemy duże odstępy, więc ryzyko dla naszego zdrowia praktycznie nie istnieje.

 

W trosce o maksymalne bezpieczeństwo widzów i aktorów Teatr poszerzył zakres zasad sanitarnych, które są zalecane. Z czym się to wiąże?

 

Rzędy foteli będą zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami (nie dotyczy opiekunów dzieci poniżej 13 roku życia i osób z niepełnosprawnościami). Widzowie będą mieli obowiązek zasłonięcia ust i nosa (maseczki lub przyłbice), dezynfekcji dłoni oraz zachowywania 1,5 metra odległości od innych osób.  

Na widowni Dużej Sceny, która standardowo mieści około 270 osób, będzie mogło zasiąść około 75 widzów. Wszystkie przestrzenie będą regularnie dezynfekowane – w tym cała widownia będzie profilaktycznie odkażana po każdym przedstawieniu z pomocą specjalistycznych urządzeń.

spektakl pt. Godzina spokoju, fot. Edgar de Poray

spektakl pt. Godzina spokoju, fot. Edgar de Poray

Przed wejściem Teatr będzie zbierał dane kontaktowe widzów, aby w razie wykrycia zakażenia umożliwić szybki kontakt ze służbami sanitarnymi. Każdy widz będzie również poproszony o złożenie oświadczenia, że (według swojej wiedzy) nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym.

W piątek 12 czerwca zostanie również otwarta Kasa Teatru, gdzie będzie można dokonać zwrotu biletów na spektakle, które zostały odwołane, lub zamienić na te, które proponujemy w najbliższym czasie. Kasa będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18, w soboty od 15-18 i w niedzielę na dwie godziny przed rozpoczęciem spektaklu.  

 

Teatr zachęca do kupowania biletów na czerwcowe przedstawienia przez Internet na stronie teatr.kalisz.pl/kalendarium. Wydruk biletu nie jest konieczny, wystarczy okazanie biletu elektronicznego na telefonie.

Na koniec czerwca i początek lipca Teatr planuje również serię specjalnych wydarzeń na żywo w Internecie: czytania bajek, kryminalny serial „W sieci”, melodramat „Całkiem fajnie” oraz monodram oparty na prozie malarza Zdzisława Beksińskiego, a także szereg wydarzeń dla najmłodszych widzów.

Zachęcamy do obserwowania strony internetowej i profilu Teatru na Facebooku, gdzie można na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia.

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0