fot. Polski Teatr Tańca

Zapraszamy do Polskiego Teatru Tańca

Na początku nowego sezonu 2020/2021 Polski Teatr Tańca wyrusza w trasę.

Na scenie przy ul. Stanisława Taczaka 8 zespół teatru tańca będzie można zobaczyć w dniach 1, 2 i 3 października, o godz. 20.00, w spektaklu pt. „Romeos&Julias unplagued. Traumstadt”.

Zanim to nastąpi, ta koprodukcja Polskiego Teatru Tańca z niemieckim kolektywem artystycznym bodytalk zaprezentowana zostanie dwukrotnie w Theater im Pumpenhaus w Münster – już w tym tygodniu, 10 i 11 września o godz.19.00. Będzie to kolejna podróż najnowszego spektaklu Polskiego Teatru Tańca do Niemiec.

 

Odkryta na nowo historia Romea i Julii, uwypuklająca wątki pandemii, dystansu społecznego i izolacji, odwiedziła już naszych zachodnich sąsiadów latem 2021 – berlińska premiera odbyła się 7 i 8 lipca w Uferstudio, a 15 lipca spektakl zawitał na Asphalt Festival w Düsseldorfie.

PTT wyrusza też w stałą trasę do Piły, w której – w Regionalnym Centrum Kultury – Fabryce Emocji – regularnie pokazuje premiery. 18 września o 19.00 zaprasza na „Kurkę Wodną albo urojenie” w reżyserii Igora Gorzkowskiego i choreografii Iwony Pasińskiej. To balansująca na granicy fabuły i Czystej Formy opowieść o młodym artyście, poszukującym Absolutu w życiu, w miłości i w sztuce, czerpiąca czarny humor, błyskotliwe skojarzenia i dialogi z dramatów Witkacego: ”Kurka Wodna”, „Matka” , „Tumor Mózgowicz” i „Bellatrix”.

Kolejne wrześniowe spektakle to następna podróż – 22 września o godz. 20.00 i 24 września o godz. 18.00 w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie i w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie będzie można zobaczyć spektakl „Fabula Rasa” – niepokojącą, hipnotyczną podróż w głąb osobowości człowieka, która rozpada się, a następnie spaja, łączącą pozornie odległe inspiracje – nacechowaną narodowo twórczość muzyczną Stanisława Moniuszki oraz szkic literacki Edwarda Stachury.

fot. Polski Teatr Tańca

fot. Polski Teatr Tańca

 

W tym czasie scena Polskiego Teatru Tańca przy ul. Stanisława Taczaka 8 w Poznaniu będzie gościnnie prezentować utwory teatrów z Bytomia i Lublina.

11 września o godz. 20.00 wystąpi Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark ze spektaklem pt. „Plateau”. To najnowsze dzieło polskiego choreografa Macieja Kuźmińskiego i reżysera emigranta z USA Paula Bargetto. Jest to spektakl krytyczny, trafiający w bolączki polskiej współczesności, wielowymiarowy i intensywny, operujący językiem teatru fizycznego i dynamicznym ruchem.

16 września o godz. 20.00 w Dużym Studio Polskiego Teatru Tańca – będzie można również zobaczyć spektakl Lubelskiego Teatru Tańca pt. „If/Then” w choreografii Joe Altera. Ten spektakl to gra, w której tancerze muszą podejmować decyzje w oparciu o konkretne zasady, nie mogąc być pewnymi rezultatu.

fot. Polski Teatr Tańca

fot. Polski Teatr Tańca

 

„Plateau” i „If/Then” to spektakle prezentowane w ramach Polskiej Sieci Tańca, której organizatorem jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Bilety na wszystkie wydarzenia można kupować za pośrednictwem serwisu bilety24.pl oraz pół godziny przez spektaklem w siedzibie Polskiego Teatru Tańca przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu.

Zapraszamy!

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0