fot. z archiwum projektu

Szaleństwa Ciotki Agatki

Zapraszamy do lektury relacji ze spotkań z dziećmi w Domu Kultury w Brzezinach, które odbyły się w ramach programu "Kultura w drodze".

Sporym wyzwaniem był zamiar zorganizowania wszystkich spotkań w ciągu jednego dnia, dlatego w sprawnym wykonaniu projektu niebagatelną rolę odegrała Dyrektor Domu Kultury w Brzezinach, Pani Izabela Wiśniewska.

Dzięki Pani Dyrektor udało się realizować spektakl w plenerze i symultanicznie przygotowywać kolejne przedstawienie, przenosząc spotkania do szkoły podstawowej i przedszkola. Tu okazało się, że przedszkole także stanęło na wysokości zadania przygotowując „Bal Przebierańców”.

Podkreślić należy również bezpośrednie zaangażowanie pracowników wspomnianego Domu Kultury, co pozwoliło poszerzyć zakres działań w kontekście oferty merytorycznej, a nawet łączyć poszczególne elementy z różnych inscenizacji.

 

Panowie z DK w Brzezinach i nasza obsługa techniczna byli zawsze czujni i gotowi do pomocy – dziękujemy!

Reasumując, wszystkie trzy programy – począwszy od tego, który skierowany był do najmłodszych odbiorców, czyli „Z Agatką wśród zwierząt„, poprzez zajęcia dla dzieci nieco starszych, czyli „Agatka, A-psik na zdrowie”, po grupę najstarszą, która uczestniczyła w zabawach i, co godne zaakcentowania, aktywnie współtworzyła program „Eko-Agatka” – wypadły bardzo okazale i niezwykle dynamicznie.

W podsumowaniu nade wszystko należy podkreślić ogromne zaangażowanie i nieudawaną radość, która towarzyszyła wszystkim uczestnikom zabaw. Rzadko spotyka się tak ochoczo uczestniczące w zajęciach całe gromadki uśmiechniętych dzieci. Wśród rodziców natomiast można było wyczuć zmęczenie pandemią i związanymi z nią obostrzeniami.

 

fot. z archiwum projektu

fot. z archiwum projektu

Widać było wyraźnie pragnienie jak najszybszego powrotu do normalności oraz nieskrywaną wdzięczność za wyciągnięcie ich podopiecznych domów i zorganizowanie im interaktywnej integracji, opartej na wspólnym śpiewie, tańcu i zabawach z rekwizytami.

 

Podsumowując – koncepcja wspierania kultury w ramach programu „Kultura w Drodze” jest pomysłem genialnym. Daje ogromne możliwości dotarcia, uaktywnienia i uwrażliwienia społeczeństwa, a w szczególności dzieci, w tych miejscach, gdzie wielowymiarowo rozumiana kultura nie trafia zbyt często. Zatem z całego serca dziękujemy za wsparcie finansowe naszego projektu.

I warto powtórzyć: idea programu „Kultura w Drodze” z perspektywy mniejszych miejscowości jest nie do przecenienia. Nie będziemy także ukrywać ogromnej satysfakcji z wykorzystanej szansy i rzetelnie wykonanej pracy. 

 

Projekt „Zaczarowani sztuką” został zrealizowany w ramach programu „Kultura w drodze”, przygotowanego przez Departament Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Założeniem programu było, żeby artyści i animatorzy kultury realizowali projekty artystyczne i edukacyjne, adresowane do mieszkańców tych miejscowości regionu, które oddalone są od wielkomiejskich centrów kultury. O innych projektach „Kultury w drodze” przeczytasz: tutaj

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0