fot. A. Grabowski, Polski Teatr Tańca

Ambasadorzy kultury 2023 są już znani!

W roku 2023 samorząd Województwa Wielkopolskiego po raz kolejny dofinansuje projekty służące wymianie kulturalnej pomiędzy artystami z Wielkopolski i zza granicy.

„Ambasador kultury” to program, który służy rozwojowi kontaktów pomiędzy twórcami z Wielkopolski i spoza granic naszego kraju. W rozstrzygniętym właśnie konkursie wsparcie uzyskują artyści i grupy z Wielkopolski, którzy wezmą w wydarzeniach kulturalnych odbywających się poza granicami Polski, ale także organizacje, które zaprosiły artystów z zagranicy w celu włączenia ich udziału do wydarzeń kulturalnych realizowanych na terenie Wielkopolski. 

 

 

W roku 2023 wsparcie w ramach Programu „Ambasador kultury” uzyskały:

 • Polski Teatr Tańca, który zaprezentuje spektakl „Romeos & Julias unpluged. Traumstadt” na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Oradea (Rumunia)
 • Fundacja Arte dei Suonatori w Poznaniu, która zapewni wzięcie udziału Orkiestry „Arte dei Suonatori” w Kopenhaskim Festiwalu Barokowym „State of Mind” (Dania)
 • firma Alistan Productions, która zaprezentuje film „Poza biurem” Bartosza Nowackiego oraz zorganizuje spotkanie reżysera z publicznością New York Polish Film Festival
 • Fundacja „Bonum adipisci – Dążyć do dobra” w Turwi, która zrealizuje wydarzenie „Tygiel kultur” z udziałem muzyków niemieckich i włoskich
 • Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, które zaprezentuje Zespół Tańca Ludowego „Swojacy” wraz z dziecięcą kapelą dudziarską w podczas Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Detske krojove slavnosti” w Borskym Swvatym Jurze (Słowacja)
 • Dom Kultury w Stęszewie, który przygotuje koncert Kapeli Dudziarskiej „Koźlary” na Festiwalu „Nuevo Invasoes” w Torres Vedras (Portugalia)
 • Stowarzyszenie Polskich Plecionkarzy w Golinie, które zaprezentuje wielkopolskich plecionkarzy w International Basketry Fair-City of Salt” (Hiszpania)
 • Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, która przygotuje występ Zespołu Folklorystycznego Wielkopolanie w Oktoberfeście w Monachium (Niemcy)
 • Stowarzyszenie Przestrzeń Teatru S w Zbąszyniu, które weźmie  udział w Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Alter Ego w Sofii (Bułgaria)
 • Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Biadkach, gm. Krotoszyn, która zaprezentuje Chór „Izydorki” podczas XII Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Chóralnego Canco Mediterrania  i Międzynarodowego Konkursu Chóralnego im. Pau Casalsa w Barcelonie i Lloret de Mar (Hiszpania)
 • Stowarzyszenie „Strefa kultury” w Zakrzewie, które zapewni udział zespołu Boogie Boys na Mont-Tremblant Blues Festival na terenie prowincji Quebec (Kanada)
 • Stowarzyszenie Bel Canto im. prof. Tomasza Zagórskiego, które zaprezentuje „Suitę Wielkopolską” Adama Zagórskiego podczas międzynarodowego festiwalu muzycznego Internal Compas Summer Jazz Fest 2023 (Izrael)

 

Wszystkim tegorocznym laureatom serdecznie gratulujemy!

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
1
Świetne
Świetne
4
Smutne
Smutne
1
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
3
Dziwne
Dziwne
1