Zamieniam się w słuch #102 – Komeda wg Tomasza Lacha

2019 został ogłoszony przez UNESCO rokiem Krzysztofa Komedy, w 2021 będziemy obchodzić 90. rocznicę jego urodzin, ale to kompozytor, który nie potrzebuje oficjalnych rocznic, by być pamiętanym i przypominanym. Po jego twórczość sięgają zarówno debiutujący, jak i dojrzali artyści.

 

„Komeda inspiruje już trzecie pokolenie muzyków” – opowiada Tomasz Lach, syn Zofii Komedowej, wychowywany również przez Krzysztofa Komedę-Trzcińskiego.

 

Tomasz Lach jest plastykiem, malarzem, grafikiem reklamowym, fotografem.

Autorem książek m.in.: „Kumpel. O Komedzie, Zośce i innych”, „Ostatni tacy przyjaciele. Komeda, Hłasko, Niziński”. Zaangażowany w wiele projektów, upamiętniających jego ojca. Po wielu latach Tomasz Lach już nie boi się tak nazywać Krzysztofa Komedę.

 

 

Niedawno wziął udział w tworzeniu razem z Weezdob Collective płyty-słuchowiska „Komeda, Ostatnia Retrospekcja”.

To opowieść o ostatnich momentach życia Krzysztofa Komedy napisana właśnie przez Tomasza Lacha, zinterpretowana przez aktora Mariusza Zaniewskiego i wzbogacona o oryginalną muzykę poznańskiego Weezdob Collective.

O czym mógł myśleć Komeda, leżąc w śpiączce po wypadku na zboczu górzystej hollywoodzkiej dzielnicy Beverly Hills w 1968 roku?

               

Tomasz Lach. fot. Anna Lach

 Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

 

W podcaście wykorzystano fragment utworu „Zosia” z płyty „Komeda, Ostatnia Retrospekcja”.

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0
D
Kontrast Wyłącz ruch