Zamieniam się w słuch #114 – Alicja Kocurek

Dla ilustratorki, Alicji Kocurek, każdy kolejny projekt to przygoda i wyzwanie. W swojej pracowni w Katowicach jest w stanie stworzyć bohaterów podróżujących po Wielkopolsce, wielbłądy w Dubaju czy starotestamentową historię.

Jest absolwentką Wydziału Grafiki Warsztatowej w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Współpracuje z międzynarodową agencją Illozoo, dzięki czemu jej prace można zobaczyć w publikacjach na całym świecie. Ostatnio była jedną z szesnastu rysowników zaangażowanych w amerykańskie przedsięwzięcie „Eyewitness: The Visual Bible Experience”.

 

Ma swój charakterystyczny, bardzo rozpoznawalny styl, który rozwija w młodych czytelnikach wrażliwość na świat.

 

Jej ilustracje można znaleźć m.in. w książkach: „Magiczna Harfa – legendy irlandzkie”, „Sejm dla ciekawskich i początkujących”, „Panna i Smok”, „O krasnoludkach i o sierotce Marysi” czy „Arbuz i Pchełka, czyli wielkie wyprawy w Wielkopolskę”. Stworzyła wiele scenografii teatralnych oraz lalek dla Teatru Gry i Ludzie w Katowicach.

 

Jakimi ilustracjami zachwycała się w dzieciństwie?

Jak wypracowała swój styl? Z jakimi wyzwaniami zmierzyła się przy pracy nad książką Maliny Prześlugi o Arbuzie i Pchełce?

 

            Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0
D
Kontrast Wyłącz ruch