Zamieniam się w słuch #142 – Wrażliwość na zmianę, Marta Madejska

Czy można się przygotować na zmianę? W jaki sposób pisanie dziennika pomaga przejść przez życiowe turbulencje? Dlaczego warto zrobić sobie detoks od mediów społecznościowych? To kilka zagadnień, które Marta Madejska porusza na „Pisarskich warsztatach wrażliwości na zmianę” w ramach rezydencji artystycznej w Centrum Kultury ZAMEK.

Podczas miesięcznego pobytu w Poznaniu pisarka pracuje też nad swoją nową książką „Przypowieści o transformacji”. To niejako kontynuacja jej poprzedniej książki „Aleja Włókniarek” (Wydawnictwo Czarne, 2018 i 2019) o pracownicach łódzkich fabryk.

 

W ostatnim rozdziale „Alei…” Madejska mierzy się z tematem polskiej transformacji ustrojowej.

Czego możemy się spodziewać po jej nowym tytule?

 

„Przestało mi zależeć, żeby opowiedzieć tylko wyłącznie o tym, co się wydarzyło. Taka dokumentacja przestaje mnie interesować. Co raz bardziej interesuje mnie patrzenie na ludzkie ścieżki i zastanawianie się, czego możemy się nauczyć od poprzednich pokoleń. Dla wielu osób w tamtym momencie [transformacji ustrojowej – przyp. red.] zawalił się świat. Już wiemy, że nasz świat też będzie ulegał dramatycznym zmianom. Być może nam się uda uniknąć takiego szoku” – mówi Marta Madejska w rozmowie z Martyną Nicińską.

 

                 Zapraszamy do słuchania!

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0
D
Kontrast Wyłącz ruch