Zamieniam się w słuch #181: Joanna Pańczak

Przez 10 lat napędzała Generator Malta swoją energią i wiedzą. Od 2014 roku Joanna Pańczak stała na czele zespołu, który w ramach Festiwali Malta przygotowywał wydarzenia na placu Wolności oraz w różnych częściach Poznania.

 

 

Były to: spotkania z twórcami, projekcje filmowe, warsztaty dla dzieci, wyprzedaże garażowe, koncerty, silent disco, poranne gimnastyki oraz wydarzenia uwrażliwiające na ludzi i zjawiska.

 

W rozmowie wspominamy m.in. symboliczny mur, który stanął na placu Wolności w 2017 roku, organizowanie wydarzeń w miejscach, do których nie można wejść „prosto z ulicy” i niekiedy syzyfową pracę z mieszkańcami poznańskich dzielnic. 

Zapraszamy do słuchania!

Mood by Alex-Productions | https://onsound.eu/
Music promoted by https://www.free-stock-music.com
Creative Commons Attribution 3.0 Unported License
https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en_US

 

Joanna Pańczak: socjolożka, teatrolożka, animatorka kultury. W latach 2010-2023 związana z Festiwalem Malta (od 2014 kuratorka Generatora Malta oraz innych projektów edukacyjnych i społecznie zaangażowanych). Zainicjowała m.in. Akademię Miasta, Wolno Dzieciom, Ogrody Społecznościowe na Łazarzu, Wildzie i Jeżycach, Mikro Dom Kultury „Lotaryńska 6”. W Poznaniu znana również z wielkoformatowej poezji na murach. Współtworzy Poznańską Garażówkę. Człowiek kultury sezonu 2019/2020. 

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
1
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0
D
Kontrast Wyłącz ruch