Zamieniam się w słuch #32: Agata Witkowska

Agata Witkowska jest fotografką, edukatorką i nauczycielką w Zespole Szkół Łączności w Poznaniu. Uczy przedmiotów fototechnicznych i swoich uczniów wciąga także w pozaszkolne projekty.

Agata Witkowska jest fotografką, edukatorką i nauczycielką w Zespole Szkół Łączności w Poznaniu. Uczy przedmiotów fototechnicznych i swoich uczniów wciąga także w pozaszkolne projekty. Podczas festiwalu Short Waves będziemy mogli obejrzeć rezultat kilkumiesięcznej pracy kilkunastu młodych ludzi pod okiem Agaty na wystawie „Outside the box” (finał projektu 24.03. o g.16 w Inkubatorze Kultury Pireus).

Motto Agaty Witkowskiej brzmi: „myśląc obrazem, komunikuję się nim z otoczeniem”.

„Moi uczniowie to bardzo zróżnicowane grupa. Niektórzy są zafascynowani filmem, grafiką czy fotografią. Inni nie mają sprecyzowanych zainteresowań i to też jest OK. Są jeszcze bardzo młodymi ludźmi. Lubię obserwować, jak ci, którzy trafili do mojej klasy trochę z przypadku, zaczynają się wkręcać w pracę np. z camerą obscurą” – mówi Agata Witkowska.

W rozmowie z Martyną Nicińską Agata Witkowska wyjaśnia między innymi, czy jej praca to powołanie i dlaczego postanowiła przyłączyć się do strajku nauczycieli. Posłuchaj całego wywiadu! (Audio na górze strony).

 

Zdjęcia: Mariusz Forecki

AGATA WITKOWSKA – ukończyła kierunek Sztuka Rejestracji Obrazu na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od sześciu lat jest nauczycielką przedmiotów zawodowych na kierunku fototechnik w Zespole Szkół Łączności w Poznaniu. Współtworzyła projekt animacyjny „Jestem tym co widzę”, który zwyciężył w konkursie „Współdziałanie w Kulturze” organizowanym przez CK ZAMEK w Poznaniu z programu Bardzo Młoda Kultura. Działała w zakresie organizacji wystaw i festiwali sztuki wizualnej oraz koordynacji wydarzeń kulturalnych w Szczecinie i Poznaniu.

SŁUCHAJ TAKŻE: Zamieniam się w słuch #31: Michał Murowaniecki
SŁUCHAJ TAKŻE: Zamieniam się w słuch #30: Jana Shostak, Jakub Jasiukiewicz
SŁUCHAJ TAKŻE: Zamieniam się w słuch #29: Kuba Kapral

 

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
1
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0

D
Kontrast Wyłącz ruch