Zamieniam się w słuch #67: Filip Fornalik

Filip Fornalik fotografuje swoją najbliższą okolicę, niejednoznaczne miejsca powiatu grodziskiego. Uwiecznia wykluczoną, jego zdaniem, przestrzeń publiczną

Prace zgromadzone na wystawie „Okolica” w Bibliotece Publicznej w Wielichowie to czarno-białe fotografie: stykówki i powiększenia. Zdjęcia powstały w tradycyjnej ciemni fotograficznej, w klasycznej technice srebrowej, Filip wykonał je za pomocą aparatu wielkoformatowego.

„Proces polega na przepuszczeniu światła przez negatyw na papier fotograficzny. Następnie naświetlony materiał umieszczamy w roztworze wywoływacza, który powoduje pojawienie się obrazu. Kolejnymi etapami są płukanie i utrwalanie. Suszeniem odbitki kończymy proces” – tłumaczy fotograf.

 

Posłuchaj całej rozmowy Martyny Nicińskiej z Filipem Fornalikiem!

FILIP FORNALIK – ur. 1989 r. w Grodzisku Wielkopolskim, absolwent Politechniki Wrocławskiej. Na co dzień związany z Poznaniem i jego okolicami. Fotografuje aparatami analogowymi, wykorzystując przy tym przeterminowane materiały światłoczułe. Lubi samodzielnie ważyć chemię fotograficzną, eksperymentuje, odkrywa i poznaje na swój sposób otaczającą go rzeczywistość. Uczestnik Ośrodka Myśli i Działań Fotograficznych Ciemnica. Na cykl fotografii „Okolica” otrzymał Stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury.

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0
D
Kontrast Wyłącz ruch