Zamieniam się w słuch #75 – Michał Pabian

Od dwóch miesięcy nie był w teatrze ani jako widz, ani pracownik. Koronawirus zatrzymał wszystkie jego projekty. Michał Pabian, dramaturg Teatru Nowego w Poznaniu*, miłośnik książek i krzyżówek, od kilku tygodni prawie nie wychodzi z mieszkania, choć jak przyznaje zawsze lubił siedzieć w domu. „Nie mam przynajmniej wyrzutów sumienia, że gdzieś powinien być, a mnie tam nie ma” – mówi.

 

Jak na organizatora cyklu spotkań „Czytnik” przystało, spędzając czas w czterech ścianach, głównie czyta książki, które zgromadził przed pandemią i które co jakiś czas zamawia w sieci.

Ostatnio zachwyciła go wielowątkowa powieść „Wierzyliśmy jak nikt” Rebecci Makkai – w rozmowie z Martyną Nicińską wyjaśnia dlaczego.

Za czym najbardziej tęskni w izolacji, czy lubi oglądać spektakle on-line i jak działa jego wirtualny kącik szaradzisty? Zapraszamy do wysłuchania całego podcastu!

 

* Teatr Nowy w Poznaniu błyskawicznie odnalazł się w pandemicznej rzeczywistości. Już 12 marca zorganizował streaming koncertu „Stan podgorączkowy. Bibobit/Osiecka”. Co tydzień, na swoim kanale YouTube prezentuje archiwalne spektakle. Dostęp do nich jest darmowy, równocześnie Teatr zachęca do wpłat dowolnej kwoty na rzecz sceny przy ul. Dąbrowskiego 5. Szczegóły: teatrnowy.pl

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0
D
Kontrast Wyłącz ruch