Zamieniam się w słuch #77 – Viktoria Nowak

O Viktorii Nowak było głośno 5 lat temu, kiedy wygrała Eurowizję dla Młodych Tancerzy w czeskim Pilźnie. Jurorów zachwyciła wykonaniem choreografii do muzyki Henryka Mikołaja Góreckiego pt. „Piece in Old Style”, przygotowaną przez choreografa i tancerza Jacka Przybyłowicza.

 

Potem rozpoczęła pracę w Operze, w rodzinnym Poznaniu, gdzie występowała w „Dziadku do orzechów” czy „La Sylphide”. Mogliśmy ją zobaczyć także w głównej roli żeńskiej w tanecznym widowisku „Ksenofonia. Symfonia dla Innego” w reżyserii Jana Komasy, wyprodukowanym przez Malta Festival Poznań z okazji 60. rocznicy powstania Czerwiec ‘56.

Od trzech lat Viktoria Nowak mieszka i pracuje we Frankurcie nad Menem. Jest tancerką Dresden Frankfurt Dance Company, który ujął ją swoją atmosferą.

 

„Nie jest to typowy baletowy zespół, tylko współczesny, neoklasyczny, przełamujący schematy. Występujemy w przeróżnych kostiumach, kreujemy różne emocje i postaci. Tworzymy widowiskowe spektakle przy akompaniamencie muzyki elektronicznej. W tym zespole mam możliwość doświadczenia tańca na innym poziomie” – mówi Viktoria Nowak.

Jak odnalazła się za granicą, daleko od domu? Jak minęły jej pierwsza dwa miesiące pandemii koronawirusa w Niemczech i jakie widzi podobieństwa pomiędzy tańcem a modelingiem? Posłuchaj całej rozmowy!

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
1
Świetne
Świetne
1
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0
D
Kontrast Wyłącz ruch