fot. Materiały organizatora

Error_ 2k20…

Dział Fotografii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu zaprasza młodzież z wielkopolskich szkół średnich do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Error_ 2k02…”.

Konkurs ma na celu oddanie głosu i zaprezentowanie myśli, wrażliwości i refleksji młodych ludzi w tym bezprecedensowym dla nas wszystkich czasie, który być może na nowo zdefiniuje nasze wzajemne relacje oraz nada nowe znaczenie słowom i zwyczajom.

 

„Może się spotkamy…” „tylko do 5 osób…” „Ktoś odbiera nam wolność!” „Mam to gdzieś.”
„Od jutra zostajemy w domach”,
… „to już trzeci miesiąc”
„…coś się rwie, nie słychać cię…”; „Połączę się później”
„Dzisiaj nie wychodzę…”,
„wywaliło mnie”
 

Konkurs skierowany jest do młodzieży (wielkopolskich szkół średnich), której głos w obecnym czasie zdaje się być niesłyszalny, do osób, które stają się niemymi wykonawcami nakazów „od - do” w ramach wyższych, często niezrozumiałych dla nich celów; zmuszonych zmienić swoje dotychczasowe zwyczaje, rezygnując przy tym z tego, co dla młodości istotne, ważne i podporządkować się temu co „właściwe”.

Plakat_error2k20

Plakat_error2k20

„Error_ 2k20...” jest zarazem konkursem fotograficznym jak i naborem na wystawę, której wernisaż jest planowany 01.06.2021 (odbędzie się w normalnych warunkach, lub online). Całości wydarzenia będzie towarzyszyła publikacja, w której będzie zaprezentowany szeroki wybór zgłoszonych prac.

 

Na zgłoszenia czekamy do 10.05.2021 r. Nadesłane prace oceni profesjonalne jury. Dla autorów najciekawszych realizacji są przewidziane nagrody rzeczowe.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Zachęcamy do udziału!

Karty zgłoszeń oraz regulamin konkursu: tutaj

Karty zgłoszeń prosimy uzupełnić i odesłać wraz ze zdjęciami na adres: foto@wbp.poznan.pl