7 sekund wieczności

W najnowszym spektaklu Teatru Miejskiego w Lesznie pt. „7 sekund wieczności” w rolę Hedy Lamarr wciela się Katarzyna Jamróz – znakomita aktorka i piosenkarka. O wydarzeniu opowiada reżyser Zbigniew Rybka.

W teatrze Miejskim w Lesznie odbyła się premiera spektaklu „7 sekund wieczności” Petera Turriniego w reżyserii Zbigniewa Rybki. Rolę Hedy Lamarr zagrała Katarzyna Jamróz.

Jamróz szerszej widowni jest znana z takich filmów, jak np.: „Pożegnanie z Marią” czy „Wszystko, co najważniejsze”, a także z seriali: „Prawo Agaty”, „Na dobre i na złe”, „Kryminalni”. Aktorka współpracowała z krakowskim kabaretem Loch Camelot, a w teatrach zagrała wiele głównych ról, m.in. w polskiej wersji słynnego musicalu „Chicago”, w „Cabarecie”, „Piaf”.

O Hedy Lamarr świat usłyszał w 1933 roku dzięki roli w filmie „Ekstaza”, w którym jako pierwsza aktorka wystąpiła nago na ekranie. Właśnie przez siedem sekund.

Była wszechstronnie uzdolniona, z jednej strony – gwiazda Hollywood, a z drugiej – geniusz techniczny (to m.in. jej zawdzięczamy technologię, która znalazła zastosowanie w telefonii komórkowej, Bluetooth czy wi-fi).

 

 

Peter Turrini, „7 sekund wieczności”, Teatr Miejski w Lesznie

adaptacja, przekład: Piotr Szalsza

reżyseria: Zbigniew Rybka

scenografia: Wojciech Stefaniak

kostiumy: Zofia de Ines

opracowanie muzyczne: Jerzy Kluzowicz

premiera: 29.11.2019

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0
D
Kontrast Wyłącz ruch