Muzeum Okręgowe w Pile

Muzeum Okręgowe w Pile działa od 1975 r. Posiada trzy wystawy stałe i najnowszą wystawę czasową poświęconą mało znanej działalności Zdzisława Beksińskiego.

Muzeum Okręgowe w Pile działa od 1975 r. Pierwszą jego siedzibą było niewielkie muzeum biograficzne Stanisława Staszica, kilka lat później, w 1981 r., otrzymało nową lokalizację przy ul. Chopina w Pile, był to budynek dawnego Bractwa Strzeleckiego. Jednak dopiero odrestaurowanie obiektu stanowiącego obecną siedzibę muzeum umożliwiło utworzenie ekspozycji stałej, na której pokazano gromadzone przez lata zbiory.

 

Od 1997 r. zwiedzającym udostępniliśmy pierwszą wystawę stałą „Wnętrza mieszkalne od końca XVIII w. do początku XIX w.”, rok później pojawiła się kolejna wystawa, najbardziej interesująca mieszkańców nie tylko Piły, ale i okolic miasta – „Z przeszłości Piły i regionu”. W 1999 r. otworzyliśmy ostatnią wystawę stałą „Przedmioty piękne i użyteczne”. Obecnie zapraszamy na wystawę czasową poświęconą mało znanej działalności Zdzisława Beksińskiego – mówi Ziemowit Nieźdzwiecki – dyrektor Muzeum Okręgowego w Pile.

 

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0
D
Kontrast Wyłącz ruch