Baltazar Fajto – „Everything’s Fine”

„W 2020 roku Zegar Zagłady został ustawiony najbliżej północy od kiedy został stworzony – jesteśmy tak blisko ostatecznej godziny, że przestano podawać jego ustawienie w minutach, a zaczęto w sekundach. Zawieszony w niedalekiej przyszłości kataklizm jest jedną z nieodłącznych części ludzkiego imaginarium..." - napisał we wstępie do wystawy swoich prac Baltazar Fajto.

Baltazar Fajto (1989), to absolwent Wydziału Grafiki krakowskiego ASP w Pracowni Fotografii pod kierunkiem dr hab. Agaty Pankiewicz, zeszłoroczny laureat Nagrody Dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu w 2019 r., finalista 15. edycji Artystycznej Podróży Hestii.

 

Fotografia jest dla niego narzędziem do komunikowania i tworzenia nowych relacji z rzeczywistością. Interesuje go czytanie przestrzeni i obserwacja wymiany między tym co wewnętrzne, a tym co zewnętrzne.

Mieszka i pracuje w Warszawie.

 

„Zwiastowanie reprezentuje zbiór utajonych sygnałów, które często żywią się powszednimi zjawiskami, przekształcając ich znaczenia. Interesuje mnie, jak przez to codzienność poddaje się mutacji. Zanim katastrofa zmyje znany porządek, tworzę kolekcję proroczych sygnałów, punktów w teraźniejszości, z których słychać pomruk naszej przyszłości.” (fragment autorskiego tekstu do wystawy)

 

 

Na wystawę prac Baltazara Fajto pt. „Everything’s Fine” zaprasza Galeria CENTRALA (Plac Cyryla Ratajskiego 6a, Poznań).

Wystawa potrwa do 11.09.2020. W ostatnim dniu, o godz. 19 odbędzie się spotkanie autorskie.

Wystawa będzie otwarta:

sierpień: od środy do piątku, w godz. 16-19, w sobotę w godz. 12-15

wrzesień: od środy do piątku, w godz. 16-19

 

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0
D
Kontrast Wyłącz ruch