Rodzina zastępcza

Państwo Bąkowscy małżeństwem są od 36 lat, a 21 lat pełnią rolę rodziny zastępczej.

W tej chwili w ich domu jest 15 dzieci. Wszystkie uczęszczają do szkoły. Pomysłem Dawida Stube – autora fotografii było udokumentowanie i przedstawienie szerszej publiczności ich zmagań z codziennością.

 

Alina i Marek Bąkowscy są postaciami o sercach wielkości wszechświata, to w jaki sposób udaje im się wychować dzieci często z trudnych rodzin i sprawić, by stały się młodymi, pewnymi swoich możliwości, szczęśliwymi ludźmi.

 

Dawid Stube – fotograf, pedagog, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Zajmuje się fotografią ludzi. Z bratem utworzył studio Fotostube w Gnieźnie. W fotografii poszukuje przede wszystkim ludzi i ich historii. Intymnych spojrzeń. Twierdzi, że zanim ocenimy człowieka, warto najpierw spróbować poznać jego historię. Za swój czteroletni projekt „Zespół Kociego Krzyku” otrzymał nagrodę Grand Press Photo. Laureat konkursów: Grand Press Photo, Fotografii Teatralnej, Wielkopolska Press Photo. Wyróżniony min: International Photography Awards. Autor indywidualnych i zbiorowych wystaw fotograficznych min. FotoArtFestival, Bielsko-Biała, Rybnicki Festiwal Fotografii, Wielkopolski Festiwal Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki.

 

Plakat

Plakat

Wernisaż wystawy odbył się 29 grudnia 2022 r. w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna, ul. Staszica 12a.

Projekt został zrealizowany w ramach stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury.

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
2
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0
D
Kontrast Wyłącz ruch