Szlak wolności od podstaw – warsztaty w Antoninie

„Szlak wolności od podstaw” to warsztaty reportażu, których głównym tematem są postaci oraz idea i zagadnienia pracy organicznej. W dniach 15-18 sierpnia 2019 roku w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie odbyło się spotkanie z Marcinem Kąckim, Piotrem Bojarskim i Przemysławem Semczukiem.

„Szlak wolności od podstaw” to kolejny po konkursie „Opowiadanie z Powstaniem Wielkopolskim w tle” projekt, który Maszyna do Pisania organizuje na zlecenie Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Laureaci warsztatów zostali wytypowani na podstawie przesłanego reportażu lub jego szkicu. Nagrodą w projekcie jest bezpłatny udział w warsztatach – odbyły się one w Antoninie w dniach 15-18 sierpnia 2019 roku pod kierunkiem Marcina Kąckiego, Przemysława Semczuka i Piotra Bojarskiego – a także redakcja oraz korekta tekstu.

W warsztatach udział wzięło piętnastu wyłonionych przez jury uczestników: Maciej Brzeziński, Joanna Ciechanowska-Barnuś, Magdalena Hrycz, Anna Jantos, Karolina Kozłowska, Janina Kraszkiewicz, Aleksander Mielczyński, Bartłomiej Najtkowski, Łukasz Opłatek, Patryk Rzemyszkiewicz, Klaudia Siekańska, Maria Sobczak, Ewa Spławska, Marcel Woźniak, Joanna Żołądkowska.

Najlepsze reportaże zostaną wydane drukiem w zbiorze reportaży.

Realizacja filmu, zdjęcia: Rafał Cielek

Organizatorem pobytu w Antoninie jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Organizatorem warsztatów jest Maszyna do Pisania. Projekt realizowany jest na zlecenie Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Słowianie połabscy
ZOBACZ TAKŻE: 300 lat bambrów poznańskich
ZOBACZ TAKŻE: Festiwal Kultury Słowiańskiej „Koronacja Królewska”

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0
D
Kontrast Wyłącz ruch