Wystawa „Upadek” Tomasza Lewandowskiego

W przestrzeni twórczej CENTRALA otwarto wystawę „Upadek” połączoną z premierą książki „Auschwitz – fall of the modern age” Tomasza Lewandowskiego.

W przestrzeni twórczej CENTRALA otwarto wystawę „Upadek” połączoną z premierą książki „Auschwitz – fall of the modern age” Tomasza Lewandowskiego.

Jak wyjaśniają organizatorzy, autor w swoim projekcie skupia się na przedstawieniu fotograficznego studium architektury obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, dostrzegając okrutną w intencjach racjonalizację architektury przeznaczonej do zabijania.

Tomasz Lewandowski podjął się dokumentowania budynków i obiektów na terenie współczesnego muzeum w Oświęcimiu, pracując w ujednoliconych warunkach oświetleniowych i zachowując rygorystyczną kompozycję kadrów. Rezultatem są obrazy przedstawiające były obóz koncentracyjny, a także graficzna analiza architektury służącej do eksterminacji ludzi podczas II wojny światowej.

Realizacja filmu, zdjęcia: Rafał Cielek

TOMASZ LEWANDOWSKI – ur. w 1978 r. w Nysie, mieszka i pracuje w Niemczech. W 2012 r. ukończył studia magisterskie w dziedzinie fotografii na Uniwersytecie Artystycznym Burg Giebichenstein w Halle w pracowni prof. Rudolfa Schäfera. Od 2014 pracuje również jako gościnny wykładowca fotografii w Instytucie Edukacji Artystycznej w Warszawie, a od 2018 r. jest gościnnym wykładowcą na Uniwersytecie Marcina Lutra w Halle (Saale). Na swoim koncie ma liczne publikacje w czasopismach architektonicznych oraz nagrody.

Wystawa „Upadek” Tomasza Lewandowskiego, Centrala, 14–31.05.2019 r.

Organizatorzy: Stowarzyszenie FOTSPOT wraz z przestrzenią twórczą CENTRALA

ZOBACZ TAKŻE: „Koń by pisał wiersze, gdyby mu dać sto złotych”
ZOBACZ TAKŻE: „Dzień z życia Niedźwiedzia” – wystawa w Koninie
ZOBACZ TAKŻE: Obiecana Ziemia Obiecana – Polski Teatr Tańca

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
0
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
0
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0

D
Kontrast Wyłącz ruch