fot. Materiały organizatora

Fotografie kobiet. Portret w plenerze

We wrześniu, w Ciążeniu odbył się organizowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie plener fotograficzny. Już sama przestrzeń pałacu oraz przepiękny park wystarczyły, by zachłysnąć się miejscem i znaleźć niezliczoną ilość podniet do fotografowania.

Przyszedł czas na podsumowanie i pokazanie efektów.

 

Otwarcie wystawy odbędzie się 6 listopada w CKiS przy Okólnej, o godzinie 18.00.

Niezwykle ważnym elementem pleneru było spotkanie warsztatowe z Filipem Kowalkowskim, fotografem, który uwielbia dzielić się obrazem i światłem z innymi, a który w sposób swoisty dla siebie przekazał uczestnikom praktyczne zagadnienia dotyczące błyskania i portretowania w plenerze.

Efektem tych działań są powstałe w ciążeńskim pejzażu portrety, gdzie motywem przewodnim jest światło budujące stylistykę całościową przedstawianej sytuacji w fotografii.

 

Niewątpliwie atutem powstałych zdjęć były fotografowane modelki w stylizowanych strojach w błysku światła zastanego, jak i sztucznego.

Portret w plenerze, plakat, fot. Materiały organizatora

Portret w plenerze, plakat, fot. Materiały organizatora

Najlepsze kadry wszystkich 16 uczestników, wybrane przez Filipa Kowalkowskiego, w 32 wielkoformatowych wydrukach zostaną zaprezentowane na wystawie „Portret w plenerze Ciążeń 2020”.

 

Wstęp wolny.

Wydarzenie realizowane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w związku z epidemią COVID-19.