fot. Materiały organizatora

Human Re-erection

„Human Re-erection” to monodram utrzymany w estetyce science-fiction w wykonaniu poznańskiego aktora i performera Filipa Pietrowicza. Spektakl powstał na podstawie oryginalnego scenariusza autorstwa dramatopisarza i reżysera Kuby Kaprala.

Akcja tej opowieści rozgrywa się w przyszłości: ludzkość wymarła, planeta jest pustynią. W ostatnim działającym automatycznym laboratorium postarzała Sztuczna Inteligencja próbuje odbudować gatunek ludzki.

 

Przed nami kolejna próba. Próba numer 311792, samiec. Czy tym razem się uda? Czy potencjalny protoplasta nowej ludzkości zda wyśrubowany pod względem etycznym test?

W stworzeniu tego spektaklu wzięło udział wielu twórców i twórczyń z różnych obszarów sztuki. Za muzykę i udźwiękowienie odpowiedzialny był kompozytor i dyrygent Michał Łaszewicz. Kostiumy, rekwizyty i scenografia wykonane zostały przez Justynę Paluszyńską i Katarzynę Zawal. Głosu Sztucznej Inteligencji udzieliła wybitna aktorka Maria Rybarczyk. Za efektami świetlnymi stoją Jacek Kobra Nowaczyk i Piotr Najrzał. Nagłośnieniem zajął się Kuba Staśkowiak, zaś elementy ruchu/pantomimy pomagał opracować Arkadiusz Kos.

 

plakat

plakat

Premiera odbędzie się w Teatrze Ósmego Dnia 25 listopada 2022 roku.

Spektakl zrealizowano przy pomocy środków budżetu samorządu Województwa Wielkopolskiego

Podziel się kulturą!
What’s your Reaction?
Ciekawe
Ciekawe
0
Świetne
Świetne
1
Smutne
Smutne
0
Komiczne
Komiczne
2
Oburzające
Oburzające
0
Dziwne
Dziwne
0